Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Surf Mar - Costa Brava pro seniory 55+

Španělsko / Katalánsko
Popis

8-denní zájezd pro seniory starší 55 let, trvale žijící v některém ze států Evropské unie.
Navíc s každým seniorem může cestovat nesenior za stejných podmínek!
Za příplatek si mohou zájezd zakoupit i osoby mladší 55 let bez doprovodu seniora.

Ubytování

Senioři 55+ Surf Mar hotel ****

Doprava

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

Zpáteční letenka Praha – Barcelona – Praha (včetně všech poplatků)


Transfer letiště – hotel – letiště


7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí formou švédských stolů


Voda 0,35l a víno 0,2l podávané k obědu a večeři


1x autobusový celodenní výlet do Barcelony


Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu


Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

Fakultativní výlety a služby


Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna (doporučujeme se pojistit, nabízíme balíček komplexního pojištění od Evropské cestovní pojišťovny za 490,- Kč/ osoba)

Popis zájezdu

Objevte východní pobřeží Španělska – Costa Brava v rámci zájezdu pro seniory 55+! Ať už Barcelona s majestátním chrámem Sagrada Familia, „zubatá hora“ Montserrat nebo bohatý kulturní život Girony – Dovolená pro seniory 55+ na Costa Brava z Vás učiní milovníky Španělska!
Pobřeží Costa Brava položené v severovýchodním cípu Španělska je přes 200 kilomenrů dlouhé a rozkládá se mezi Portbou na hranicích s Francií až dolů na jih k městu Blanes. Rozeklané, skalnaté pobřeží na severu regionu s pohořím Albera se cestou na jih postupně mění, aby nakonec přešlo v dlouhé písčité pláže. Podél pobřeží se rozkládá několik přírodních rezervací, např. Národní park Cap de Creus, bažiny Národního parku Aiguamolls de l´Empordá nebo ostrovy Medes. Najdete zde rovněž početné pozůstatky z doby megalitu, zbytky iberských osad nebo řecko-římské město Empúries. Vlivem kombinace moře a hor zde rovněž vznikla unikátní kuchyně, kterou rozhodně stojí za to ochutnat.
Dovolená pro seniory 55+ na Costa Brava může být příjemnou kombinací odpočinku na pláži, poznáváním místní kultury a nádherné přírody. Dopřejte si tento krásný zájezd a ušetříte!!

Cena obsahuje

Zpáteční letenka Praha – Barcelona – Praha (včetně všech poplatků)


Transfer letiště – hotel – letiště


7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí formou švédských stolů


Voda 0,35l a víno 0,2l podávané k obědu a večeři


1x autobusový celodenní výlet do Barcelony


Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu


Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

Fakultativní výlety a služby


Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna (doporučujeme se pojistit, nabízíme balíček komplexního pojištění od Evropské cestovní pojišťovny za 490,- Kč/ osoba)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Barcelony, transfer do hotelu, ubytování, večeře.


2. den: Celodenní výlet v ceně zájezdu "Barcelona", snídaně, návrat do hotelu, večeře.


3. den: Možnost fakultativního výletu "Fuente Mágica y Monserrat" nebo celodenní individuální volno, snídaně, návrat do hotelu, večeře.


4. den: Možnost celodenního fakultativního výletu "Costa Brava a Girona" nebo celodenní individuální volno, snídaně, návrat do hotelu, večeře.


5. den: Možnost celodenního fakultativního výletu "Mundo Dali" nebo celodenní individuální volno, snídaně, návrat do hotelu, večeře.


6. den: Snídaně, celodenní individuální volno, večeře.


7. den: Možnost fakultativního výletu "Andorra" nebo celodenní individuální volno, snídaně, návrat do hotelu, večeře.


8. den: Snídaně, odhlášení z hotelu, transfer z hotelu na letiště, odlet do Prahy.


Upozorňujeme, že sled výletů je pouze orientační a může být změněn!

Počasí a teploty

Předběžný letový řád na PODZIM 2012W62705 11:05 PRAHA - BARCELONA 13:25


W62706 14:00 BARCELONA - PRAHA 16:30Lety jsou operovány s leteckou společností WIZZAIR.
Změna letového řádu vyhrazena.

Senioři 55+ Surf Mar hotel ****

Poloha

Oblíbený hotel se nachází přímo u široké písčité pláže, v klidnější části města. Od hlavní městské pláže Lloret de Mar je hotel vzdálen cca 400 metrů.

Vybavení hotelu

recepce, bar, restaurace, společenská místnost s TV, internet (za poplatek), bazén s terasou a lehátky, dětský bazén, minigolf, kulečník, stolní tenis a tenisový kurt (za poplatek), rozlehlá hotelová zahrada

Vybavení pokoje

koupelna/wc, klimatizace, satelitní TV, telefon, balkon, trezor (za poplatek)

FUENTE MÁGICA Y MONTSERRAT
Popis
Montserrat je vápencový horský masiv cca 40 km severozápadně od Barcelony. Název (v překladu zubatá hora) pochází od vzhledu silně erodovaného masivu, tvořeného především slepenci, který při pohledu z dálky připomíná pilu se zuby mířícími k nebi. Celek má 45 kilometrů čtverečních. Je asi deset kilometrů dlouhý a pět široký. Nejvyšší vrchol dosahuje výšky 1236 nad mořem – vrchol San Geronimo.
Klášter - na úbočí masivu vznikl v 11. století světoznámý benediktinský klášter. Jde o jedno z nejposvátnějších míst Katalánska, zasvěcené Panně Marii Montserratské, jejíž socha, Černá Madona z Montserrat, se zde nachází. Klášter se stal poutním místem. V muzeu v klášteře jsou chovány malby takových mistrů, jako jsou např. El Greco, Caravaggio nebo Picasso.
Legenda - Podle pověsti v roce 880, jednu sobotu odpoledne viděli pastýři sestupovat s nebe silné světlo, doprovázené líbeznou melodií. Příští sobotu se zjevení opakovalo. Následující čtyři soboty pastýře doprovázel farář z Olesy de Montserrat, který měl zjevení potvrdit. Když se biskup dověděl o této události, zorganizoval návštěvu místa, během které byla objevena jeskyně, v níž byla nalezena Svatá socha. Biskup hodlal přenést sochu do Manresy, avšak při jejím vytahování z jeskyně socha tak ztěžkla, že s ní nebylo možno pohnout. Biskup tento jev vyložil jako přání Svaté Panny zůstat na tomto místě a nařídil zde vybudovat kapli.
La Fuente mágica - Kouzelné fontány se nachází na konci Avenida Maria Cristina, naproti Národnímu paláci Montjuic. Díky velkolepé kombinaci barev, světel, vody a hudby bude vaše návštěva Montjuic nezapomenutelná. Popis fakultativního výletu je pouze orientační a může být změněn. Fakultativní výlety jsou k zakoupení pouze na místě.
COSTA BRAVA A GIRONA
Popis
Celodenní výlet. Po krátké jízdě autobusem nastoupíme v městě Lloret de Mar na palubu lodi a pojedeme podél pobřeží až do Tossa de Mar, jedné z nejhezčích vesniček na pobřeží, jejíž Staré město bylo vyhlášeno národní kulturní památkou. Navštívíme kostel ze 14. století a zříceninu hradu z římské doby. Po příjemné procházce a volném čase ve městě se vydáme do hlavního města provincie – Girony. Girona leží na soutoku řek Ter a Onyar. Navštívíme katedrálu Panny Marie, která je nejširší jednolodní gotickou katedrálou na světě, židovskou čtvrť, hradby chránící město nebo arabské koupele. Popis fakultativního výletu je pouze orientační a může být změněn. Fakultativní výlety jsou k zakoupení pouze na místě.
MUNDO DALÍ
Popis
Celodenní výlet, během něhož si vychutnáte tvorbu geniálního Salvadora Dalího ve dvou jedinečnich muzeích: Casa-Museo-Castillo Gala Dalí ve vesničce Púbol, a divadlo-muzeum ve Figueres.
Púbol - středověký hrad, v průběhu 70. let zde bydlela malířova manželka a v 80 letech byl také jeho vlastní rezidencí. V roce 1996 se z něj stal Casa-Museo-Castillo Gala Dalí. Uvnitř je mnoho obrazů a kreseb, které Dalí dal Gala na jejich výstavu na zámku, dále sochy slonů, které zdobí zahradu, kolekce šatů, nábytek a dekorativní předměty. Druhá zastávka výletu je ve Figueres, kde je divadlo-muzeum Salvadora Dalího, jež bylo otevřeno v roce 1974. V 17:00 hod. výlet končí a vydáme se na cestu zpět. Popis fakultativního výletu je pouze orientační a může být změněn. Fakultativní výlety jsou k zakoupení pouze na místě.
ANDORRA
Popis
Andorrské knížectví je vnitrozemský stát v jižní Evropě s rozlohou 468 km2, který se nachází v Pyrenejích, s průměrnou nadmořskou výškou 1996 m. Město Andorra je známé pro své četné obchody a restaurace. Představuje ideální místo k odpočinku a příležitost strávit den v horách. Během exkurze hosté mají volný čas na nákupy. Popis fakultativního výletu je pouze orientační a může být změněn. Fakultativní výlety jsou k zakoupení pouze na místě.