Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Costa de la Luz pro seniory 55+

Španělsko / Andalusie - Costa de la Luz

Ubytování

Playaballena Spa Hotel ****+

Doprava

Letecky Praha

Strava

polopenze

Akce


NÁŠ TIP - I když si možná řeknete "to je u Atlantiku, tam bude určitě studená voda" - tak opak je pravdou! Teploty vody zde dosahují až 25 stupňů a to i v mimosezónních měsících! Moře je zde tedy srovnatelné nebo i teplejší než na Costa del Sol.

Cena za osobu od
15 490 Kč
(8 dnů, Letecky, polopenze)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 30.05. - 06.06.2018 7 polopenze 16 190 Kč
Letecky Praha 06.06. - 13.06.2018 7 polopenze 16 790 Kč
Letecky Praha 12.09. - 19.09.2018 7 polopenze 19 990 Kč
Letecky Praha 19.09. - 26.09.2018 7 polopenze 18 490 Kč
Letecky Praha 26.09. - 03.10.2018 7 polopenze 16 990 Kč
Letecky Praha 03.10. - 10.10.2018 7 polopenze 15 490 Kč
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Sevilla – Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí ve 4* hotelu s polopenzí včetně 0,35l vody a 0,2l vína
- 1x výlet Sevilla (upozorňujeme, že tento výlet může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště)
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištení léčebných výloh včetně pojištení pro případ storna

Popis zájezdu

Další destinace v programu zájezdů pro seniory 55+ je tady! Andalusie, to není pouze proslulé Costa del Sol. Costa de la Luz pro seniory 55+ Vám umožní poznat dosud málo prozkoumanou část Andalusie. Na samém jihu Španělska, na pobřeží Atlantického oceánu se nachází takzvané „Pobřeží světla“ – Costa de la Luz. Costa de la Luz byla dlouhou dobu turisty opomíjenou oblastí, ale postupem času se stala jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Andalusii i celém Španělsku. Nyní máte i Vy jedinečnou příležitost poznat tento krásný kout země během našeho zájezdu pro seniory 55+. Pro cestovní ruch se Costa de la Luz otevřela teprve nedávno, což je znát v každém koutě této oblasti. Kilometry dlouhé, přírodní pláže s jemným pískem lemují pobřeží Atlantického oceánu a společně s místní přírodou, kulturou a kuchyní lákají každoročně více a více turistů z celého světa a i to je důvodem, proč jsme se rozhodli zařadit zájezdy Costa de la Luz pro seniory 55+ do naší nabídky.

Mapa

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Sevilla – Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí ve 4* hotelu s polopenzí včetně 0,35l vody a 0,2l vína
- 1x výlet Sevilla (upozorňujeme, že tento výlet může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště)
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištení léčebných výloh včetně pojištení pro případ storna

Video

Počasí a teploty

Je jasné, že většina lidí si představí pod atlantikem studenou vodu. Tato destinace v oblasti Cádizu je však světlou výjimkou. Ne nadarmo se zde moři přezdívá "teplý atlantik". Teploty vody zde dosahují až 25 stupňů a to i v mimosezónních měsících! Jedno z nejkrásnějších období je zde např. přelom září a října, kdy teplota vzduchu šplhá ke 30ti stupňům a moře je krásně vyhřáté z léta.

Teplota moře je zde srovnatelná, mnohdy i vyšší než na Costa del Sol.

Průměrná teplota vzduchu a moře v Andalusii:Playaballena Spa Hotel ****

Poloha

Tento kvalitní a výborně vybavený hotelový komplex se nachází pár metrů od krásné dlouhé písčité pláže v letovisku Costa Ballena a nabízí vše, na co si během své dovolené vzpomenete. Přímo u hotelu se nachází zastávka autobusu, kterým se dostanete do nedalekého města Rota, případně do Jerezu. Cádiz se pak nachází cca 45 minut od hotelu. Hotel je umístěn v jižní části Costa de La Luz, tedy blíže k Gibraltaru. V blízkosti hotelu se nachází golfový resort Costaballena. Centrum městečka s bary, obchody a restauracemi cca 10 - 15 min. chůze od hotelu.

Tento hotel patří do oblíbeného řetězce PLAYA SENATOR, do kterého patří např. hotely Playa Bonita 4*, Marbella Playa 4*, Playabella 4* nebo Playa Almunecar Spa 4*, které již možná znáte z programu pro seniory 55+ na Costa del Sol a Costa Tropical.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 1 hod. 35 min.

Vybavení hotelu

nonstop recepce, výtah, Wi-Fi v lobby (30 min. zdarma), úschovna zavazadel, venkovní bazén, vyhřívaný vnitřní bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky, bezbariérový přístup, vybavení pro tělesně postižené, internetový koutek (za poplatek), směnárna, obchod se suvenýry, wellness centrum (za poplatek).

Vybavení pokoje

koupelna/wc, klimatizace, satelitní TV, telefon, psací stolek, minibar (za příplatek), stropní ventilátor, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa. Pokoje jsou bez možnosti přistýlky. V pokoji jsou umístěna dvě široká lůžka pro 2-3 dosp. osoby.

Stravování

polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři. Plná penze za příplatek 2 000 Kč/os. a all inclusive za příplatek 5 000 Kč/os. (službu musí objednat všechny osoby v pokoji).

Pláž

krásná dlouhá a široká písčitá pláž se nachází pár metrů od hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek (pouze v hlavní sezoně).

Výlety

Celodenní výlet Gibraltar - Costa de la Luz
Popis
Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.
Nezapomeňte si prosím vzít s sebou cestovní pas!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

Cena: 1960 Kč / 70 Eur

Celodenní výlet Tanger (Costa de la luz)
Popis
Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se
vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednomz nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del la Luz. Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas.

Cena: 2660 Kč / 95 Eur

Polodenní výlet Rota a Cadiz
Popis
Po snídani odjedeme od hotelu do města Rota, kde byla vybudována po vzájemné dohodě, podepsané v roce 1953 mezi Španělskem a Spojenými státy americkými námořní základna. Nachází se zde základna vojenských válečných lodí Šesté flotily a letiště pro vojenské transportní letouny amerického letectva. Po příjezdu do města nás čeká dopolední procházka, která začíná u majáku a pokračuje po přímořské promenádě kolem Atlantického oceánu do historického jádra města Roty. Zde vstoupíme do okouzlujícího kostela Nuestra Señora de La O, jehož výstavbu sponzoroval v XVI století vévoda Rodrigo Ponce de Leon. Kostel je nádhernou ukázkou architektonických stylů,od gotiky až po baroko. Dále pokračujeme návštěvou místního zámku postaveného z mořských kamenů, který měli ve znaku muslimové už ve XIII.století. Po procházce nastoupíme na loď a poplavíme se hodinu ve vodách Atlantického oceánu, až do patrně nejstaršího dosud stojícího města v jihozápadní Evropě, Cádizu. Město bylo založeno Féničany před rokem 1 000př.n.l., podle tradice 80 let po Trojské válce a my jej společně poznáme z paluby našeho autobusu. Hodinovou okružní jízdu městem spojenou s procházkou botanickým parkem Genoveze. Poté budeme mít volný čas v centru města a odjedeme zpět do hotelu. Návrat cca v 15:00.

Cena: 1350 Kč / 48 Eur

Celodenní výlet Jerez
Popis
Po snídani odjedeme od hotelu do centra Jerezu de la Frontera 45min. Po příjezdu se projdeme spletí uliček historického jádra města, jež bylo vyhlášeno kulturní památkou. Vstoupíme do Alcazaru postaveného za Almohadů ve XII. století. Nacházejí se zde velmi dobře zachované Arabské lázně, jediná mešita města a zajímavý hydraulický systém dešťové vody. Po dobytí města křesťany se tady usídlil výběrčí daní, který zahájil v XIII. století důležité reformy Alcazaru. Vystavěl kapli i barokní palác Villavicencio, mlýn k výrobě olivového oleje, vše ladí s původní islámskou architekturou. V roce 1931 vyhlásila španělská vláda tento objekt umělecko-historickým monumentem. Po této dvou hodinové procházce historií Jerezu budeme mít volný čas k obědu. Odpoledne navštívíme výrobnu proslulého jerezského vína, Bodegas González Byass, neboli víno Tio Pepe, které se dnes vyváží do celého světa. Část areálu projedeme vláčkem, seznámíme se s historií těchto vinných sklepů založených v roce 1835. Dnes zde vyrábí už pátá generace nejen víno, ale i vinný ocet a proslulé brandy Lepanto. Projdeme sklepem navrženým francouzským architektem Eiffelem, dále sklepem Apoštolů, kde je víno 300 let staré a sklepem Jeho Veličenstva. Na závěr zde ochutnáme tři druhy sherry a vrátíme se do hotelu.

Cena: 1400 Kč / 50 Eur

Polodenní výlet San Lucar/Donana
Popis
Po snídani odjedeme od hotelu do města Sanlúcar de Barrameda 45min. První zastávkou je bývalá továrna na výrobu ledu, která byla ještě donedávna srdcem i duší přístavu. Dnes se zde nachází muzeum o parku Doñana, kde se seznámíme s jeho historií a unikátní kombinací ekosystémů, poslechneme si a uvidíme ohrožené druhy zvířat, které tam žijí. Poté přejdeme na molo, kde nastoupíme na jednu z lodí, která se dnes plaví po největší řece Andalusie. Guadalquivír neboli Velká řeka, jak jí nazývali Arabové je 657 kilometrů dlouhá, vlévající se právě zde do Atlantického oceánu. Při půl hodinové plavbě – 13 km směrem do Sevilly, uvidíme město, ze kterého vyplul Krištof Kolumbus, ptactvo a solné bažiny,které nás zásobují mořskou solí.Doplujeme do bývalé osady chýší zvané La Plancha a přestoupíme do terenních vozů. Na nich podnikneme jedinečnou 2-hodinovou projíždku úchvatně krásnou krajinou v parku, který se skládá ze čtyř částí. Projedeme přes mokřady, borovicový les i pláž Atlantického oceánu. Zastavíme se mezi písečnými dunami, kde se dozvíme, proč borovice písek zasype a jalovec se na duně pohybuje. Nakonec dojedeme na molo, kde nastoupíme na speciální vory, které každoročně převezou tisíce poutníků letní slavnosti Romeria de El Rocio, jejíž trasa vede přes Národní park Doñana, který patří k posledním mokřadům v Evropě a je zapsaný do světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách návrat autobusem do hotelu.

Cena: 2100 Kč / 75 EurDůležité upozornění:
- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava, průvodce/delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 30 osob
Ohlasy našich klientů

OHLASY NAŠICH KLIENTŮ Z POBYTU NA COSTA DE LA LUZ:

"Chtěli bychom se vrátit k naší dovolené strávené s Vaší společností na Costa de la Luz od 7. do 14. června v hotelu Playaballena Spa. V hodnocení budeme velice stručni: vše bylo absolutně super, opravdu príma a bezvadné. Moc hezké prostředí, skvělé ubytování, výborná strava, perfektní personál, pěkná pláž a teplé moře, všude pohoda, prostě byli jsme moc spokojeni a díky za tak skvělou nabídku a dokonalou dovolenou. Pochvalu si zaslouží i Vaše delegátka na místě sl. Mariana, která byla velice milá a ochotna a po celou dobu pobytu byla v blízkosti nás rekreantů, poskytla nám spoustu zajímavých informací a hezky se o nás starala. Moc nám také líbil výlet do Roty a Cadízu a uchvátila nás také Sevilla, škoda jenom, že se nám tam nepodařilo dostat se do katedrály, viděli jsme však hrad a ten stál také zato. Bohužel zklamal nás samotný Tanger, byl to sice zajímavý výlet, ale moc velká atrakce to nebyla, příště rozhodně dáme přednost španělským městům. Každopádně ještě jednou díky a těšíme se na další nabídky a dovolené s QualityTours."
Peter F. s manželkou - Costa de la luz, červen 2017

"Jistě nejsem jediný, kdo Vám poslal děkovný dopis za krásný pobyt na Costa de la Luz. Výborný hotel Playaballena, nádherné pláže, příjemná teplota Atlantiku , velká nabídka zájezdů a velmi šikovné delegátky. Nejméně pětkrát jsme již využili nabídky Vaší CK a vždy jsme byli velmi spokojeni, ale letos to bylo něco, co jsme neočekávali. Děkuji a již dnes se těším na podobné zájezdy s CK Quality Tours. Prosím Vás také o doporučení destinace, se kterou jsou vaši klienti takto spokojeni. Španělsko to už být asi nemůže, protože co nabízíte, jsme s Vámi již absolvovali."
Martina a Rudolf Dytrtovi z Chrudimi - Costa de la Luz, září/říjen 2016


"Zúčastnila jsem se pobytu s CK S úsměvem ke zdraví v Andalusii, Playa de la Ballena, od 21.9. do 28.9.2016. Pořadatelem byla Vaše CK. Chci ocenit přístup a nasazení delegátky Michaely, která se snažila vždy maximálně vyjít vstříc. A že to neměla lehké při počtu cca 140 lidí (ve 3 autobusech!!!), z nichž každý měl nějaké přání a požadavky. Mně zajistila na poslední chvíli cestu mikrobusem z letiště do Brna, což mi velmi usnadnilo a zrychlilo návrat z dovolené (nebyla jsem bohužel o této možnosti informována předem). Veškeré výlety, které jsme s ní absolvovali, byly z její strany pečlivě připraveny a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o Španělsku. Ještě jednou děkuji za krásný pobyt."
Hana F. - Costa de la Luz, září 2016

"Jako účastník zájezdu na Costa de la Luz 8.6.-15.6.2016 chci vyjádřit velikou spokojenost s organizací a průběhem pobytu v rezortu Costa Ballena, jmenovitě v hotelu Playa Ballena. Zejména musím vyzdvihnout obětavé a profesionální jednání naší delegátky paní Michaely Bendové, která se starala o všechny účastníky jako o své, zejména s ohledem na zaměření zájezdu jako seniorského. Navíc s komplikacemi vyvolanými dopravními problémy při letu do Sevilly, kdy řešila vzniklou situaci s přeorganizováním časového plánu dopravy do rezortu a s ubytováním v hotelu, a s níž se vypořádala zcela bezvadně, s pomocí každému jednotlivci, bez nervozity a s povzbudivým úsměvem. Oceňuji rovněž velkou znalost historie i současných reálií Španělska a zejména Andalusie, spojené s krásným, srozumitelným podáním při výkladu, což není vždy samozřejmé. Vše doplněné osobním šarmem a vlídným přístupem k řešení všech situací účastníků. Proto jí patří mé velké poděkování, a zároveň gratulace CK Quality Tours k takovým spolupracovníkům."
Pavel Binovec - Costa de la Luz, červen 2016

"Dovolte, abych poděkoval a hlavně pochválil delegátku Michaelu. Vrátili jsme se z dovolené v Andalusii - Playaballena - Costa de la Luz pro seniory 55+ (1. - 8.6. 2016), která se bohužel vinou mého zdravotního stavu příliš nevydařila, nemluvě o komplikacích s odletem a tak právě Michaela byla díky své obětavé a vlídné vstřícnosti patrně tím nejlepším, co nás zde potkalo. Tímto Vám nesděluji jen názor můj a mé manželky, ale také pochvalu od našich přátel, manželů Moudrých z Hradce Králové."
Ing. Josef Němeček - Costa de la Luz, červen 2016

"V září jsme s vaší cestovní kanceláří absolvovali zájezd do Španělska - konkrétně hotel Playaballena. S touto dovolenou jsme byli velmi spokojeni i zásluhou slečny delegátky Michaely, která je báječná. Ještě jednou děkujeme."
Michaela Vožehová - Costa de la Luz, září 2015

"Dovolte mi za mě i za moji ženu poděkovat za velmi vydařený pobytový zájezd do hotelu Playballena a za excelentní výkon delegátky Kateřiny Valyiové. Absolvovali jsme se ženou již leccos, speciálně Španělsko ji poněkolikáté, ale výkon (přístup, chování, znalosti, ochota, preciznost, ...) této delegátky byl až nadstandardní. Pozdravujeme vás všechny, pozdravujeme samozřejmě i ji a pokud nám to zdraví dovolí, tak příští rok opět vyrazíme."
Václav Pištěk, Sedlčany - Costa de la Luz, září 2014

"Zúčastnili jsme se zájezdu do COSTA DE LA LUZ pro seniory 55+ ve dnech 10.9. - 17.9., který splnil všechna naše očekávání.Děkujeme Vám a Vašim prostřednictvím delegátce slečně Kateřině VALYIOVÉ, která nás celý týden doprovázela. Za celý náš život jsme se nesetkali se zástupci CK, jenž by takto fundovaně,odborně a organizačně zvládali svou profesi jako slečna Kateřina VALYIOVÁ. Vždy s ochotou, s úsměvem, srdečným přístupem k lidem řešila s přehledem všechny problémy. Také nás mile překvapilo, že s námi v odletové hale zůstala při odbavování zavazadel a převzetí palubních vstupenek. Děkujeme a budeme se těšit na další Váš zájezd."
Irena a Zdeněk Seifriedovi, Olomouc - Costa de la Luz, září 2014