Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Stafilia Beach

Řecko / Rhodos Zpátky
Popis zájezdu

Rhodos se nachází na východním okraji Egejského moře a je největším z dvanácti Dodekanéských ostrovů. Zároveň je také čtvrtým největším řeckým ostrovem. Název Rhodos pochází ze slova „ródos“, v překladu „růže“, květinu má také ve znaku.

Za označení „nejslunnější řecký ostrov“ vděčí údajně bohu slunci Heliovi, který v bájných dobách vyzdvihl malý skalnatý ostrůvek z moře a ozářil ho svými paprsky. Ostrov se zazelenal a pokryl záplavou květin a rostlin. Zdejší přírodu obdivují turisté i v současné době. Ostrov Rhodos se může chlubit především množstvím dochovaných historických památek, ale i přírodních a jiných zajímavostí.

Nejnavštěvovanější a nejoblíbenější letoviska jsou Faliraki, Ixia - Ialyssos, Kallithea, Kolymbia, Kremasti, Rhodos. Všechna letoviska turistům poskytují veškeré zázemí v podobě hotelů, restaurací, obchodů i společenského života.

Úžasné pláže najdete prakticky po celém pobřeží ostrova.

Ostrov, která zanechala otisky v mnoha ohledech jeho života. Může se chlubit především množstvím dochovaných historických památek, ale i přírodních a jiných zajímavostí. I aktivnější a zvídavější turisté tak mají spoustu možností, kam vyrazit na výlet. Hlavní město Rhodos leží v severní špičce ostrova a především jeho středověká část, Staré město Rhodos, je unikátním místem s úžasně zachovanými památkami z různých historických epoch. Na seznamu památek UNESCO se nachází i Lindos, středověká johanitská pevnost vypínající se na kopci na „bílou vesničkou“. Z přírodních zajímavostí bychom k návštěvě doporučili určitě Údolí motýlů (Petaloudes), park Sedm pramenů (Eptá Pigés) nebo krásný přírodní park Rodíni.

Výlety a památky v blízkém okolí:
Rhodos těží ze své pestré historie a turisté zde obdivují především množství dochovaných historických památek, ale i přírodní a jiné zajímavosti.

Nejvíce zajímavostí je k vidění ve městě Rhodos, kde je postaven podle řádu sv. Jiří – Palác velmistrů, auvernská kolej, akropole, amfiteátr, stadion a turecká čtvrť se Sulejmanovou mešitou. V přístavu stával Rhodský kolos, socha boha Helia, což byl 6tý div světa.
Na seznamu památek světového dědictví UNESCO je kromě hlavního města Rhodos zapsáno i nádherné „bílé městečko“ Lindos, jehož Antická akropole s chrámem bohyně Athény tyčící se na vrcholu kopce zaujme již z dálky.
Z přírodních zajímavostí doporučujeme navštívit např. Údolí motýlů , Park Sedm pramenů nebo Park Rodini.

Milovníky vodních sportů a přírodních zajímavostí určitě přiláká pláž Prasonisi, pruh tekutých písků na jihu ostrova nebo Vodní Park Faliraki ve stejnojmenném letovisku.