Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Kréta pro seniory 55+ - Anthoula Village

Řecko / Kréta - východní část
Popis

ZÁLOHA jen 990 Kč/os. při rezervaci do 30.06.2021

Ubytování

Anthoula Village ****

Doprava

Letecky Praha

Strava

polopenze
Cena za osobu od
19 540 Kč
(8 dnů, Letecky, polopenze)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 27.09. - 04.10.2021 7 polopenze 19 540 Kč od 17 740 Kč
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Heraklion – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve studiu
- Polopenze (snídaně a večeře) formou bufetu
- Navíc v ceně sklenice vody a vína k večeři
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Popis destinace

Skvěle turisticky vybavené a rušné letovisko Hersonissos leží cca 26 km východně od hlavního města Heraklion, na severním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Z původních rybářských vesniček se postupně stalo přístavní městečko. Pozůstatky důležitého přístavu se dochovaly dodnes. Velká část přístavu se propadla do moře a v současnosti tu tak probíhá i podmořský archeologický výzkum. Součástí letoviska Hersonissos je hned několik pláží, většinou písčitých až písčito-oblázkových, voda tu bývá teplá a krásně čistá. Život na pláži odpovídá charakteru celého letoviska, zdejší pláže jsou tak velmi živé, s velkou nabídkou vodních sportů. V oblasti se nachází i několik vodních parků. Oblast Hersonissos má velmi dlouhou historii. Nejznámější historickou památkou v jeho blízkosti je mínojský palác Knossos, pravděpodobně správní centrum celé mínojské civilizace, ležící poblíž hlavního města Heraklion. Blízký záliv Malia a jeho okolí je obecně označován za první obydlenou oblast na Krétě. Letovisko Hersonissos leží z hlediska cestování a dopravy na strategickém místě. Z místního přístavu se dají podnikat lodní výlety do okolních přímořských měst.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Heraklion – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve studiu
- Polopenze (snídaně a večeře) formou bufetu
- Navíc v ceně sklenice vody a vína k večeři
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Předběžný letový řád

QS1102 04:55 PRAHA - HERAKLION 08:45
QS1103 09:30 HERAKLION - PRAHA 11:25

Lety jsou operovány s leteckou společností Smartwings. Změna letového řádu vyhrazena.

Anthoula Village ****

Poloha

Letovisko Analipsi se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km východně od hlavního města Heraklion. Hotel s apartmány Anthoula Village leží v jeho klidné části nedaleko centra městečka Analipsi (cca 1km), kde najdete celou řadu obchodů, klasických řeckých taveren a restaurací. Středisko je součástí pásu na sebe téměř navazujících letovisek s dlouhou pláží a jeho poloha také umožňuje poznávání památek a přírody severovýchodní části ostrova Kréta.
V blízkém okolí můžete navštívit centrum letoviska Hersonissos (cca 5 km).
Lidové muzeum Lixnostatis je vzdálené 6 km. Doporučujeme také navštívit hlavní město ostrova Heraklion s malebným centrem a světoznámým palácem Knossos. Písčito-oblázková pláž cca 350 m od hotelu. Autobusová zastávka je v blízkosti hotelu. Letiště v Heraklionu je vzdáleno cca 30 km.

Vybavení hotelu

Tento menší hotel rodinného typu s apartmány je skvělou volbou pro váš pobyt na Krétě. Hotel je rozdělen na 3 části. Pokoje jsou rozmístěny v celém komplexu (v přízemí, v prvním patře bez výtahu nebo s výtahem). Hotel disponuje vstupní halou s recepcí. Bezdrátové internetové připojení je dostupné ve společných prostorách zdarma. K vybavení hotelu patří mimo jiné i TV místnost, restaurace pro skupiny, a la carte restaurace a snack bar. Zde můžete ochutnat mimo jiné i řecké speciality. V hotelové zahradě je bazén, dětský bazén, terasa s lehátky a slunečníky zdarma. Za příplatek možnost zapůjčit osušky na pláž. Na místě si můžete zahrát stolní tenis a využít službu půjčení auta.

UPOZORNĚNÍ: Rozsah a kvalita výše uvedených služeb může být ovlivněna zavedením eventuálních opatření v dané destinaci v souvislosti s epidemii.

Vybavení pokoje

Studia a apartmány v komplexu jsou umístěny v přízemí nebo v prvním patře domků (bez výtahu). Některé pokoje mají menší balkon nebo terasu s výhledem na bazén nebo do zahrady. Pokoje v přízemí mají verandu, kde lze posedět. Většinou je k dispozici kuchyňský kout s mini lednicí a rychlovarnou konvicí. V pokojích je také telefon, satelitní TV, trezor (za příplatek cca 10 eur/týden) a klimatizace (za příplatek cca 7 eur/den). V koupelně je vana nebo sprcha. Povlečení a ručníky jsou měněny každé 3 dny, pokud někdo chce častěji, je to možné za příplatek.

Stravování

Polopenze (snídaně a večeře) formou bufetu. V ceně sklenice vody a vína k večeři.

Pláž

Dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře je písčito-oblázková a nachází se v pěší vzdálenosti cca 350 metrů od hotelu (lehátka a slunečníky za poplatek). Na některých místech je vstup do vody přes ploché kameny, pro tyto případy doporučujeme boty do vody, které lze zakoupit v místních obchodech. Vzhledem k dostatečné délce pláže si lze najít místo vstupu do vody, které bude nejlépe vyhovovat.

Polodenní výlet Knossos a Heraklion
Popis
Knossos
Minojská Kréta představuje první gramotnou civilizaci v Evropě, proto se zdá téměř nevyhnutelné přijet na Krétu a nenavštívit nejdůležitější památku minojské éry, palác Knossos. Rozsáhlé archeologické naleziště leží kousek od hlavního města Heraklionu. Pod slovem „palác“ si obvykle představíme luxusní sídlo. Tehdejší paláce však sloužily všem. Plnily správní a ceremoniální funkce, bydleli v nich lidé, byly zde soudy a úřady a dokonce se v nich skladovaly potraviny. Palác Knossos sestával ze čtyř křídel a více než 1200 místností, je opředen mnoha legendami a vtáhne vás do bájného světa antických bohů. Procházkou chodbami, připomínajícími bludiště, ožívá mýtus o Minotaurovi. Známá legenda vznikla právě zde.

Heraklion
Po návštěvě Knossosu následuje procházka historickým centrem města Heraklion (hlavní město Kréty), kde naleznete většinu památek. Symbolem Heraklionu je nádherná benátská pevnost Koules, vystavěná během 16. století, která žije kulturním životem, protože se na jejím nádvoří často konají koncerty a divadelní vystoupení. Projdete se také k místní radnici a na rušné náměstí Platia Venizelou s nádhernou Morosiniho lví kašnou s fontánou. Ve městě naleznete také několik mešit, které byly vystavěny během osmanské nadvlády a mnoho kostelů, mezi nejvýznamnější patří byzantský kostel Sv. Tita. Volný čas a poté odjezd do hotelu.

Cena: Bude upřesněno.

Extra: vstupné Knossos , vstupné pevnost Koules
Výlet se uskuteční při min. účasti 25 osob.
Pořadí navštívených míst může být změněno podle aktuální situace.
Oběd můžeme nabídnout ve městě Heraklion.

Celodenní výlet Kritsa village – Elounda - Spinalonga – Agios Nikolaos
Popis
Nejdříve si uděláme zastávku v jedné z nejstarších a nejmalebnějších vesnic na Krétě, Kritsa, která leží na skalním kopci v nadmořské výšce 375 m. Během středověku byla považována za největší vesnici na Krétě a proslavila ji svébytná architektura a zachovávání tradic. Nejznámějším turistickým cílem je byzantský kostel Panagia Kera, kde vás ohromí jeho slavné fresky zasvěcené Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století.

Extra: vstupné do byzantského kostela

Poté následuje návštěva vesnice Elounda, která se nachází v nádherné zátoce Mirabelo na severním pobřeží Kréty. V případě příznivého počasí je možné navštívit lodí naproti ležící ostrůvek Spinaloga, ostrůvek s pevností, která nebyla nikdy dobyta, postavili v patnáctém století Benátčané a vybavili ji 35 děly. V minulosti ostrov sloužil jako leprosárium, které bylo zrušeno jako poslední oficiální v Evropě.

Extra: jízdenka na loď

Z Eloundy se přesuneme do blízkého městečka Agios Nikolaos (Svatý Mikuláš), které má 12 000 obyvatel a leží v také v zátoce Mirabello, přibližně 47 kilometrů východně od hlavního města Heraklion. Město vděčí za své jméno malému kostelu nazývanému Agios Nikolaos, který pochází z 10. století. Turistický ruch v bývalé rybářské vesnici se začal rozvíjet již před 40 lety. Město Agios Nikolaos patřilo mezi první turistická střediska.

Cena: bude upřesněno

Výlet se uskuteční při min. účasti 25 osob.
Pořadí navštívených míst může být změněno podle aktuální situace.
Oběd můžeme nabídnout na některé ze zastávek.