Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Marirena

Řecko / Kréta - východní část Zpátky
Popis zájezdu

Turisticky oblíbené a živé letovisko Amoudara se nachází v severní části řeckého ostrova Kréta, cca 6 km západně od hlavního města Heraklion (Iraklion).
Nádherná písčitá pláž Amoudara je jedním z hlavních lákadel oblasti, která patří k oblíbeným prázdninovým resortům na ostrově Kréta.Amoudara je organizovaná pláž, turistům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky i plážové bary a blízké taverny. Svojí čistotou a vybaveností si vysloužila ocenění tzv. modré vlajky EU.
Letovisko Amoudara je plně turisticky vybaveno, navšívit můžete některé vynikajících taveren a restaurací, útulných kaváren i obchodů s nejrůznějším sortimentem.


Výlety a památky v blízkém okolí:
Za jeden z nejkrásnějších klášterů na Krétě je považovaný nedaleký klášter Savathianon (severozápadně od letoviska), v jehož areálu se nachází jeskyně s vestavěným kostelík Aghios Antonio.
Díky své strategické poloze je letovisko dobrým výchozím bodem pro poznávání krás celého ostrova Kréta, protože odtud můžete zamířit na západ, východ i jih ostrova. Jistě navštivte i sousedící hlavní město Heraklion s pozůstatky benátských hradeb, palácem Knossos, krásným přístavem a dalšími historickými památkami.