Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Zpátky

Zpěvák Milan Drobný jezdí s námi


 

Tento souputník Karla Gotta či Evy Pilarové, přední stár české populární hudby zlatých šedesátých až devadesátých let, a usměvavý majitel platinové desky legendárního hudebního nakladatelství Supraphon za dva miliony prodaných desek v roce 1994, objevil jako jeden z turistů naší cestovní kanceláře QualityTours v rámci dotovaných zájezdů pro seniory Mar Menor, aby se zde do La Mangy takříkajíc ihned zamiloval.

 

Jeho přítomnost v zájezdu s koupáním ve dvou mořích a absolvovanými zdravotními procedurami léčivého bahna vyvolala velký zájem mezi ostatními rekreanty. Mistr jim musel splnit velké přání a o jednom z volných večerů svolit k besedě pro sto třicet českých turistů. Zavzpomínal u dobrého červeného z hotelového rohu hojnosti na své začátky v orchestru Karla Krautgártnera. Povyprávěl veselé historky ze své umělecké kariéry, a ledacos prozradil i o řadě svých pěveckých kolegů od Korna, Schelingera či Blechové a Matušky až po Vondráčkovou, Pilarovou a další. Mnohé zvědavce překvapil sdělením, že je členem Obce spisovatelů a napsal deset knih i scénáře a texty k písničkám. V neposlední řadě dodal, že před časem vydal jedinečné CD „V opeře“, kde si zaexperimentoval a tenorové árie ztransponoval pro svůj hlas, tedy basbaryton. To ještě nikdo v ČR ani na světě neudělal! Troufnul si na to, neboť operu studoval na konzervatoři, a jelikož i pěvec roky zraje jako víno, dnes k tomu přišel ten pravý čas. Závěrem besedy, která se protáhla na dobré dvě hodiny, mu kdosi položil otázku, kde v zahraničí se mu nejvíce líbí. Milan Drobný se nechal slyšet, že u teplého moře, kde je málo turistů, pročež byl velmi spokojen s letošním mimosezónním pobytem v Murcii, který vřele každému doporučuje.

 

 

 

Proč? Zajímalo nás o několik dní později.

 

„Perfektní hotelové služby, vynikající servis. Opulentní snídaně, obědy i večeře formou švédských stolů, hotové lukulské hody. Vína kdo co vypil v ceně. Ale především teplé moře nejen v září, ale i říjnu. Svého času si tady léčily své rány římské legie, dnes jsou zde světově vyhlášené bahenní lázně, i přírodní místa, kde si můžeme aplikovat bahno sami, jak uznáte za vhodné. Od hotelového bazénu doslova pár kroků k lehátkům (v ceně zájezdu!) na břehu „mrtvého“ moře, kde si našinec prohřeje pohybový aparát, lepší pohoupání ve vlnách Středozemního moře na druhé straně „rukávu“ La Mangy po přeběhnutí čtyřproudé silnice stěží někde zažijete. Navíc s koncem letní sezóny odjeli všichni němečtí, skandinávští a angličtí hosté. Pláže osiřely a všude zavládl klid, a ceny v tavernách a obchodech šly dolů.

 

Po šňůře koncertů jsem z Prahy na Mar Menor odjížděl utahaný jak to kotě, vrátil jsem se o deset let mladší!“

 

Nevěříte? Přijďte se tedy osobně přesvědčit na listopadový koncert Milana Drobného v pražském Divadle U hasičů, kde bude mít 3.11 se skupinou Nadrobno hosta nad jiné seniory oblíbeného – Yvettu Simonovou, která v ten den bude slavit 89. narozeniny.

 

To opálení má z pobytu na Mar Menor, kde načerpal i sílu do dalších vystupování. 

 

Pokud koncert nestihnete, nebědujte.  La Manga nebo nějaká jiná destinace z nabídky CK Quality Tours Milana Drobného opět přivítá i příští rok, kdy se s ním osobně můžete sejít na nějaké jeho další besedě. A možná, že vám tam i zazpívá…