Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Hotel Las Gaviotas

Španělsko / Mar Menor
Popis

NYNÍ AKCE - Při rezervaci odletu 4/6 nebo 11/6 navíc DÁREK v podobě hezké plážové tašky

Ubytování

Las Gaviotas ****

Doprava

Strava

plná penze

Akce

Plážový servis (slunečníky a křesílka) ZDARMA

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Murcia San Javier – Praha
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nebo 14 nocí ve 4* hotelu Las Gaviotas
- PLNOU PENZI formou švédských stolů
- Sklenice vody a vína podávané k obědu a večeři
- 2 x pěší výlet (za léčivým bahnem a na typické trhy)

- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Plážový servis (slunečníky a křesílka) ZDARMA k zapůjčení u delegátky (pozor - omezené množství!!)

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Popis zájezdu

Dotované zájezdy Mar Menor pro seniory 55+.

Vydejte se poznat španělské „Mrtvé moře" do regionu Murcia, kde leží jedna z největších pobřežních lagun v Evropě - Mar Menor (Malé moře). Klidná, mělká, teplá (teplota vody je cca o 5 °C vyšší než teplota Středozemního moře) a velmi slaná laguna Mar Menor je od Středozemního moře oddělena pouze úzkým pruhem pevniny, který se nazývá „La Manga“.

Na tomto unikátním místě je tedy možné se vykoupat v příjemně teplé vodě a poté si svlažit tělo ve Středozemním moři. Díky mělkosti moře je zde stálá teplota, která umožňuje koupání i v nejchladnějších měsících roku a navíc je toto moře to pravé i pro neplavce, jelikož voda díky slanosti nadnáší.

Spousta cestovatelů se do této oblasti vydává za léčivým bahnem, které je svým složením podobné bahnu Mrtvého moře v Izraeli a které blahodárně působí na tělo a napomáhá léčit kožní onemocnění, bolavé klouby, revma, atd.

Klimatické podmínky, slanost moře a léčivé bahno jsou důvodem, proč je tato oblast oblíbenou a vyhledávanou destinací zvláště pro seniory! Pojeďte s námi na nový dotovaný zájezd na Mar Menor v rámci programu Španělsko pro seniory 55+.


Další informace o Murcii a léčivém bahně naleznete na http://www.murciaturistica.es/cz/ a http://www.murcia.cz/

Mapa

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Murcia San Javier – Praha
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nebo 14 nocí ve 4* hotelu Las Gaviotas
- PLNOU PENZI formou švédských stolů
- Sklenice vody a vína podávané k obědu a večeři
- 2 x pěší výlet (za léčivým bahnem a na typické trhy)

- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Plážový servis (slunečníky a křesílka) ZDARMA k zapůjčení u delegátky (pozor - omezené množství!!)

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

VideoPočasí a teploty

Mar Menor se nachází na jihu Španělska a odpovídají tomu i teploty. Ze zkušeností víme, že již v květnu zde teploty vzduchu dosahují i přes 30 stupňů a dá se již koupat v laguně Mar Menor a to samé v říjnu, kdy se můžete vykoupat ve vyhřátém Středozemním moři. V teplotní tabulce je uvedena průměrná teplota Středozemního moře. Mar Menor je cca o 3-5 stupňů teplejší.

Předběžný letový řád

QS2144 16:25 PRAHA - MURCIA SAN JAVIER 19:35
QS2145 20:15 MURCIA SAN JAVIER - PRAHA 23:05

Lety jsou operovány s leteckou společností TRAVEL SERVICE. Změna letového řádu vyhrazena.

Las Gaviotas ****

Poloha

Velmi hezký nově zrekonstruovaný hotel se nachází přímo v oblasti La Mangy. Vzdálenost hotelu od pláží obou moří je 150 - 200 metrů. V okolí hotelu se nachází množství restaurací, barů a autobusová zastávka. Pár zastávek od hotelu se nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr od hotelu. Hotel je svou polohou ideálním výchozím bodem pro výlety do nedaleké historické Cartageny. Hotel je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní!.

Vybavení hotelu

recepce 24h denně, restaurace, bar, sluneční terasa, konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel, venkovní bazén..

Vybavení pokoje

pokoje s vlastním sociálním zařízením a balkonem, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, klimatizace. Děti sdílejí přistýlku nebo lůžka s dospělými..

Pláž

150 – 200 m od pláže Mar Menor a 150 – 200 m od krásné pláže Středozemního moře. Hotel nedisponuje vlastním plážovým servisem..

Polodenní výlet Cartagena – Římské divadlo
Popis
Procházka po hlavních ulicích historického centra, kde uvidíme řadu krásných secesních vil z počátku 20.století. Poté navštívíme římské divadlo a dozvíme se více o antické historii města a dalších památkách z této doby. Na závěr si prohlédneme ponorku Isaaca Perala, která je umístěna v Muzeu námořnictva. Na zpáteční cestě Vás čeká vyhlídková projížďka přes hornickou oblast, přírodní park Calblanque a luxusní resort La Manga Club.

Cena: 1040 Kč / 37 Eur


Cena obsahuje: autobusovou dopravu, průvodce/delegát, vstup do muzea Římského divadla
Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Polodenní výlet Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor
Popis
Okružní plavba lagunou, jejíž mělká a velmi slaná voda Vás bude během plavání mírně nadnášet. Uvidíme nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budeme mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto), o jejichž zajímavé historii se dozvíme z výkladu průvodce.

Cena: 700 Kč / 25 Eur


Cena obsahuje:lodní dopravu, průvodce/delegát
Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Polodenní výlet Murcia – Svatyně Fuensanta
Popis
Nejprve zastavíme u svatyně patronky města – Santuario de la Fuensanta, která se nachází v horách 6 km od Murcie. Poté pojedeme do města, kde si prohlédneme katedrálu a projdeme se historickým centrem – ulice Trapería, náměstí Santo Domingo a Romea. Dále navštívíme klášter svaté Kláry, který v sobě spojuje maurskou a křesťanskou historii města. Z doby arabské ještě uvidíme horu Monteagudo, kde se nachází pozůstatky rozsáhlého středověkého hradního komplexu, v současnosti korunovanou monumentální sochou Ježíše Krista.

Cena: 1040 Kč / 37 Eur


Cena obsahuje: autobusovou dopravu, průvodce/delegát, vstupy
Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
3 x výlet do bahenních lázní + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia
Popis
3 x výlet do bahenních lázní San Pedro

Cena: 1400 Kč/50 EUR + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia
Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar
<
>
Popis
Největším lákadlem oblasti Mar Menor je léčivé bahno, za kterým se do tohoto unikátního místa sjíždějí turisté z celé
Evropy. Na základě odborných studií se prokázalo, že ložiska nejkvalitnějšího léčivého bahna se nacházejí v bahenních
lázních městečka San Pedro del Pinatar.

Během tohoto výletu zavítáme na místo, kde se nachází to vůbec nejkvalitnější léčivé bahno v celé oblasti. Po cestě autobusem, která trvá v závislosti na dopravě 45 až 60 minut, zahájíme návštěvu San Pedro del Pinatar v místních přírodních lázních. Delegátka nám vysvětlí, jak a proč se bahno používá, a poté budeme mít volný čas, abychom mohli bahno vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Po nanesení léčivého bahna nám bude k dispozici místní promenáda, na které můžeme trávit čas potřebný k zaschnutí bahna. Dále můžeme navštívit místní balneocentrum Aguas Salinas.

Cena: 560 Kč / 20 Eur


Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta
Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Pěší turistika – Monte de las Cenizas
<
>
Popis
Autobusem vyjedeme přes pětihvězdičkový resort La Manga Club k výchozímu bodu. Následuje pěší výlet po regionálním přírodním parku Calblanque po značené trase. Nejedná se o náročný pochod, celkem je to tam i zpět cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po cestě na vrcholek Monte de las Cenizas, uvidíme nejen veřejně přístupnou pevnost ze 30.let 20.století, ale také nejrůznější druhy stromů a rostlin. Z vrcholu je krásný výhled na Středozemní moře a okolí – La Manga, Cabo de Palos, Cartagena, okolní laguny a vesničky. Po návratu k autobusu, budeme pokračovat k zálivu u vesničky Portmán, která byla svědkem jedné z největších ekologických katastrof Evropy 20.století. V Portmánu se nachází krásný záliv s černou pláží, kde se vykoupeme. Túra končí v tomto zálivu u další malé vojenské pevnosti La Chapa. Autobusem dále dokončíme tuto vyhlídkovou trasu přes Portmán a důlní oblast La Unión, zastavíme se u některého z důlních jezer, které vznikly v aktivním těžebním období. Po cestě si povíme o historii dolů a vojenství v oblasti cartagenského pobřeží. S sebou doporučujeme pevnou obuv a plavky!

Cena: 620 Kč / 22 Eur


Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát
Výlet se uskuteční při min. počtu 20-25 osob.
Ohlasy našich klientů

OHLASY NAŠICH KLIENTŮ Z POBYTU NA MAR MENORU:

"Děkujeme Vám za perfektní zorganizování naší dovolené 55+ v době 2.-9.10.2017.Počasí bylo ideální,pláže poloprázdné, výběr ze dvou moří (obě měla příjemné teploty),jídlo moc dobré a o zábavu postaráno. Starala se o nás paní Svatoslava Klusová.Sjezdili jsme toho už hodně,ale nikdy jsme nezažili tak empatickou,ochotnou,obětavou a příjemnou paní,jako je ona. Když bylo třeba,udělala výklad dvakrát,aby všichni dobře slyšeli (na vrcholku oblého mostu by to jinak nešlo), namazala záda bahnem,když někdo neměl společníka.A pak se umyla a nás,celé zapatlané bahnem,na památku vyfotila. Poutavě vykládala o kultuře,historii,ale i gastronomii Španělska.Výlety s ní byly nezapomenutelné.Je skvělá. Rádi se do této destinace vrátíme."
Zdeňka a Vladimír - září 2017

"V pátek 29. 9. 2017 jsme se vrátili z 10 denní krásné dovolené z Mar Menoru s Vaší CK Quality Tours, na kterou budeme mít ty nejkrásnější vzpomínky. Byli jsme ubytováni v nově zrekonstruovaném hotelu Roc Doblemar, kde jsme byli velice spokojeni. Je to krásný, čistý hotel s milým a ochotným personálem a vynikající stravou. Také bychom chtěli moc pochválit a poděkovat Vaší delegátce Svatce Klusové za její ochotu. Byla vždy laskavá a obětavá, a kdykoliv bylo potřeba, tak nás
dobře informovala, ač sama měla problém s hlasivkami. Její podrobné znalosti a výklady o historii a životě tamních obyvatel zaslouží velké uznání a obdiv. Díky za hezkou dovolenou!"
Manželé Drechselovi - září 2017

"Před nedávnem jsem se vrátila s manželem z dovolené *La Manga del Mar Menor, hotel Los Delfines 12.6. - 19.6.2017*
Chtěla bych poděkovat Vaší cestovní kanceláři - delegátce Adélce a Janě Novické, kteří se o nás celou dobu našeho pobytu velice dobře starali. Hezký přístup se mi líbil i ve jmenovaném hotelu, kde bylo vždy připravené chutné jídlo a usmívající se personál. Týden utekl jako voda v příjemném prostředí a již se těším na příští rok na nové zážitky. Ještě jednou moc děkuji a přeji "kupu" spokojených klientů."
Hana Záhrubská - červen 2017

"Chtěli bychom touto cestou poděkovat pracovnicím cest.kanceláře qualitytours a to vedoucí p. Petře Fabiánkové a
delegátkám sl. ing Janě Novické a sl. Adélce Radové za vysoce profesionální a lidský přístup ke klientům. Byli jsme velice spokojeni s hotelovým ubytováním, stravou a příjemním přístupem hotelového personálu v destinaci LA MANGA hotel LOS DELFINES. Delegátky sl. ing. Jana Novická a sl.Adéla Radová byly velice obětavé a věnovali hodně času i svého pro
uspokojení požadavků i někdy nadstandardních od starších účastníků, za což jim děkujeme."
Božena Kissová a Karel Kiss - červen 2017

"Ve spolupráci s CK Rekrea a CK Quality Tours, jste nám zajistili nádhernou dovolenou, při jednání s námi jste jednala naprosto profesionálně a perfektně. Vše postupovalo, tak jak jste uváděla, vše bylo zajištěno, včetně odletu letadla a přístání v Murcii. CK Quality Tours a její delegátky Adéla Radová a Jana Novická nás očekávali na letišti a odtud jsme se přesunuli do La Mangy. Ubytování bylo perfektní v hotelu Los Delfines. Také těmto delegátkám patří dík, za program, který nám vytvořily, včetně výletů lodí. Krásné bylo přijetí od Španělů, zajištění stravování a jejich ochota. Středozemní moře a Mar Menor bylo nádherné,včetně pláží, kde byl jemný písek. Máme krásné vzpomínky na týden prožitý na La Manze. Za tento prožitý nádherný týden patří dík a to CK Rekrea a Quality Tours a do dalších sezon přejeme mnoho úspěchů."
Manželé Noskovi - čeven 2017

"Děkuji cestovní kanceláři QUALITY TOURS za příjemně prožitý pobyt od 5.6. až 12.6.2017 u Mar Menoru v hotelu Los Delfines. Ovšem největší zásluhu na tom však mají Vaše delegátky paní Svatoslava Klusová, Jana Novická a Adéla Radová, které ochotně vyřešily problém s ubytováním, takže jsem nakonec byla spokojená a patří jim za to velký, velký dík! I jinak se všem skutečně věnovaly. Paní Svatka nám při výletech vždy hodně zajímavého pověděla, takže jste měli při jejich
výběru opravdu šťastnou ruku. Obě moře krásné a zážitky také, včetně bahna a plameňáků, to nemělo chybu, takové zážitky jen tak nikde nejsou. Personál v jídelně ochotný, příjemný a strava - výběr byl, i když nemohu ryby, vždy jsem si vybrala.Přeji Vám jen hodně spokojených klientů Vaší CK."
Jana Doležalová - Mar Menor, červen 2017

"Vrátili se mi klienti, kteří cestovali s Ck Quality tours a byli v hotelu Las Gaviatos – p. Petříček s partnerkou (jsou dost po světě zcestovalí) a přišli dnes moc vychválit dovolenou, byli nadšeni jak z ubytování, tak stravy, moře, delegátky …. Takže velká pochvala."
Iva Lepková, CK Osvěta - Mar Menor, červen 2017

"Dne 5.-12.6.2017 jsme se zúčastnili zájezdu, který organizovala Vaše cestovní kancelář Quality Tours, do Španělska na Mar Menor. Bohužel do cílové destinace s námi nedorazilo naše hlavní zavazadlo. Chtěli bychom tímto velmi poděkovat všem třem delegátkám vaší CK, které nám pomohly při řešení naší nemilé situace. Zejména bychom rádi poděkovali jmenovitě paní Svatce Klusové, která nám svou pomocí zpříjemnila pobyt tím, že nám zapůjčila oblečení a jiné věci pro pobyt nezbytné. Dovolená se nám díky jejímu přístupu vydařila, s úrovní ubytování, stravy i službami vaší CK, včetně organizace zájezdů jsme byli opravdu spokojeni a všem zájemcům vřele doporučujeme. Těšíme se na další dovolenou s vaší CK."
Manželé Šimonovských - Mar Menor, červen 2017

"Ve dnech 3.10. - 13.10.2016 jsme se s kamarádkou zúčastnily dovolené ve Španělsku - Mar Menor del La Manga, organizované vaší cestovní kanceláří. Dovolená byla úžasná, proto bych chtěla moc poděkovat vašim příjemným,milým a ochotným delegátkám p. Janě Novické za organizaci a paní Svatce Klusové za průvodcovské služby na výletech a hlavně za její obsáhlý výklad a znalosti o La Manze i o Španělsku, kterými nám tyto výlety zpestřila. Ubytování v hotelu Las Gaviotas , nás také mile překvapilo, krásný , čistý hotel s milým a ochotným personálem a vynikající stravou. No a navíc nám vyšlo nádherné počasí , svítilo sluníčko, moře bylo teplé i když někdy trochu víc rozbouřené, prostě krásná dovolená. Ještě jednou děkuji za organizaci takovýchto pobytů a přeji vaší cestovní kanceláři hodně spokojených klientů."
M. Kostihová - Mar Menor, říjen 2016

"V době od 3.10. do 13.10. jsem byl na pobytu v La Manze, hotel Mangalan. Chci poděkovat cestovní kanceláři za vzorné služby z její strany, chci poděkovat delegátkám, pani Svatavě za její vstřícnost, obětavost a hlavně empatii, pani Janě za celkový přístup. Vaše cestovní kancelář připravila velmi příjemný pobyt, kdy služby byly na velmi vysoké a profesionální úrovni. Hotel, který jsem uvedl výše, byl hotel standartní, odpovídající počtu hvězdiček. Personal byl nesmírně vstřícný a příjemný ve všech ohledech. Musím zejména vyzdvihnout úroveň čistoty, neméně pak i pestrost a výběr jídel. Musím zde ale také popsat jednu, mě velmi nepříjemou zkušenost, která však ani v nejmenším nemá nic společného s pokytnutým servisem cestovní kanceláře či hotelu. Jedná se o to, že někteří Češi prostě asi nemají dost a dělají ostudu celému národu. Někteří účastníci pobytu vynášeli jídlo z hotelové jídelny, ač bylo jídla dostatek. Viděl jsem, jak pani dává pomeranče do tašky, jak tam hrne sušenky. Vždyť to není ostuda lidí, kteří toto provádí, ale je to ostuda celého národa. Tito lidé by si to měli uvědomit , stydět se a radši sedět doma na zahradě. Ještě jednou děkuji za nádhernou dovolenou."
P. Prokopec - Mar Menor, říjen 2016

"Ve dnech 26.9 – 3.10.2016 jsme se zúčastnili pobytu ve Španělsku / La Manga Mar Menor / v hotelu Mangalan.
Hotelové služby, jídlo i ochota personálu byly nadstandardní – mile nás překvapily. Chtěli bychom také poděkovat za skvělý přístup, max. informace pro nás – turisty a zajištění všech potřebných služeb obou delegátek Jany Novické a Svatoslavy Klusové, které se o nás staraly, jako o vlastní. Velmi rádi využijeme služeb Vaší CK i v dalších letech."
Manželé Mikiskovi - Mar Menor, září/říjen 2016

"Včera jsme se vrátili z prosluněné dovolené a chtěli bychom vám poděkovat za veškeré organizační záležitosti. Byli jsme ubytovaní v hotelu Los Delfines a ubytování, strava i obsluha číšníků bezchybná. Vaše delegátky paní Klusová i Jana Novická byly milé, příjemné a o vše potřebné se postaraly. Ještě jednou vám moc děkujeme, přejeme vám hodně úspěchu ve vaši práci i osobním životě."
Magda a Jiří Vašíčkovi - Mar Menor, září 2016

"Svozy na letiště proběhly v pořádku, pán byl velice ochotný a po návratu na všechny počkal, čekaly jsme dlouho na zavazadla. Pobyt byl úžasný, moc jsme si to užili. Měli jsme krásné počasí a snědli jsme a vypili tolik vína, ryb a ovoce jako už dlouho ne. Delegátky se o nás vzorně staraly a moc jim děkujeme. Vůbec se mi nechtělo už domů."
Ivana Švarcová - Mar Menor, červen 2016

"Dobrý den, pozdě, ale přeci jen Vám chci jménem celé naší třináctičlenné skupiny poděkovat za krásnou dovolenou v Mar Menor. Byl jsme nadmíru spokojeni se vším, včetně delegátky a průvodkyně Qualitytours. Jen k upřesnění - WiFi bylo zadarmo a bez problémů, slunečníky a křesílka na pláž byly v omezeném množství k dispozici rovněž zdarma. Ale projevila se malost Čecháčků - přes několikerá upozornění si mnozí z jídelny odnášeli různá jídla včetně ovoce. Na druhou stranu bylo zase plýtvání ze strany hotelu - k obědu i k večeři byla na stole vždy sedmička vína a litr a půl balené vody, ať u stolu byli dva nebo čtyři. U málokterého stolu se ale vše vypilo.Těšíme se jiný zajímavý zájezd v příštím roce."
Skupina klientů z Moravy - Mar Menor, červen 2016

"Ve dnech 30.5. - 13.6.2016 jsme si u Vás zakoupili 15denní pobyt v La Manga del Mar Menor ve Španělsku. Celý pobyt byl perfektně zorganizován, byli jsme se vším naprosto spokojeni. Po celou dobu se za Vaši CK o nás vzorně starala paní Ing. Jana Novická. Byla nám stále k dispozici, pomáhala se vším možným jak mohla, byla vždy v dobré náladě. Bylo zřetelné, že dělá svou práci ráda. Vyřiďťe jí, prosím, náš vděk a obdiv. Vše jsou dobré důvody, abychom se těšili na další zájezdy s Vaší cestovní kanceláří."
Za zúčastněné tři rodiny příbuzných Josef Brzák - Mar Menor, květen/červen 2016

"Děkujeme Vám za krásnou SC na Mar Menor, krásně jsme si odpočinuli. Také děkuji za Gaviotas, jsem ráda, že jsem si potvrdila, že hotel má výborný servis - stravování, pokoje, čistotu a klid v celém hotelu. Výborná je také Jana Novická a i ostatní se velice snaží o klientelu, které tam jezdí, postarat, a být stále k dispozici, i když vím, že to není vždy jednoduché.
Tak ještě jednou díky a budu se těšit na nějaké další setkání, např. na podzim."
Paní Matoušová, Nové Město nad Metují - Mar Menor, květen/červen 2016

"Účastnila jsem se s vámi pořádaného zájezdu ve dnech 25.5. - 1.6.2015 na Mar Menor, hotel Neptuno. Tento zájezd neměl chybu, perfektní ubytování, poloha přímo u moře, dobré jídlo, dobrá obsluha, která se hostům věnovala, prostě malý hotýlek se vším, co k rekreaci potřebujeme. Pořádejte více takových zájezdů. Děkuji. "
Paní Kubecová, Tábor - Mar Menor, květen/červen 2015

"Chtěla bych vám předat poděkování od našich klientek - pí Urbanové + Horáčkové, které byly 25.5.-1.6. na Man Menor. Obrovskou chválu mám předat na delegátky!!! Dokonce se klientky domluvily ještě s dalšími známými na další dovolenou,pokud budou zdravé, a opět Mar Menor, i třeba jinou lokalitu. Možná v září pojedou i sousede.... - všem teď doporučuji."
Ing. Jessie Hronešová, Praha - Mar Menor, květen 2015

"V pondělí jsme se s manželem vrátili z týdenní dovolené na La Manze, kterou jsme si pořídili přes nejmenovanou CA u vaší CK. K "Mrtvému moři" kousíček, ke Středozemnímu příjemná procházka spojená s nákupem vody při návratu, hospůdky a kavárničky za rohem.A lehátka nám nakonec taky nechyběly - delegátka Lenka nám vysvětlila příznivé účinky písku na tělo, a já se v něm pak doslova rochnila. Ubytování super, hotelu se nedalo vytknout snad nic.Bydleli jsme ve 4.patře s překrásným výhledem na Mrtvé moře a západ slunce. Stravování bez chybičky - tolik tuňáka , uzeného lososa, nejrůznějších ryb a mořských "potvor" jsme nesnědli za celý život. Ale největší pochvala patří všem delegátkám - Lence, Janě, a za poslední den i paní Klusové. Jak zvládly péči o nás Lenka s Janou nepochopíme asi nikdy. Myslíme si, že asi ani nechodily spát. Věnovaly se nám naprosto příkladně po všech stránkách, byly s námi na výletech, v hotelu, ve dne, v noci. A vždy milé, usměvavé a ochotné. Na letiště s námi jela paní Klusová, prý novopečená "pomocnice", ale její výklad o La Manze cestou na letiště nadchl i mužské, a to je co říci. Dozvěděli jsme se od ní o životě obyčejných lidí na tomto poloostrově v minulosti i současnosti, o slavnostech, účincích vody i vzduchu....Lenka s Janou nás s tím seznámily při první schůzce, ale měly moc klientů, odpovídaly na mnoho dalších otázek a při své vytíženosti ani nemohly stihnout zacházet do takových podrobností. Je moc dobře, že vaše vedení rozhodlo povolat k těmto děvčatům další delegátku, která je i trochu starší a leckteří důchodci se na ní budou obracet s dotazy raději než na mladá děvčata. Ještě jednou vám moc děkujeme za překrásný týden na nádherné La Manze a pokud se budeme ještě někdy chystat k moři, určitě to bude s vaší CK a opět jen na La Mangu. Jen doufáme, že do té doby už budete pořádat i 10-12 denní zájezdy - týden je málo a dva týdny moc. Přejeme vám s manželem mnoho stejně spokojených zákazníků jako jsme byli my a stále tak skvělé delegátky jako jsou ty "naše"holky na La Manze."
Manželé Houčkovi - Mar Menor, září 2014

"V květnu od 19.5. do 26.5. letošního roku jsme se s manželem přes nejmenovanou cestovní kancelář zúčastnili pobytového zájezdu Mar Menor 55+. Po celou dobu nám byla k dispozici průvodkyně Vaší cestovní kanceláře Lenka Korecká. Chtěli bychom jím tímto vyjádřit veliké poděkování za práci, kterou odvedla. Byla nám k dispozici nad rámec svých pracovních povinností, vždy velmi ochotná, usměvavá a hodně nám pověděla i o místních zvyklostech. Vzhledem k tomu, že jsme již s manželem procestovali mnoho destinací v rámci poznávacích zájezdů i pobytových, mohli jsme porovnávat. Lenka patří opravdu k jedničce. Děkujeme za ní a Vám za danou průvodkyni. Doufáme, že až příští rok opět pojedeme již nyní s Vaší cestovní kanceláři v rámci 55+ , že se setkáme opět tak s příjemnými průvodci."
Ing. Ludmila Jurášová, Zlín - Mar Menor, květen 2014

"Zúčastnili jsme se poprvé a jsme nadšeni ze zájezdu 55+ senior Mar Menor Španělsko děkujeme jak cestovní kanceláři za organizaci tak našim báječným delegátkám, které o nás pečovali, poradili, pomohli prostě byli báječné Sona a Kateřina.Hotel krásný na klidném místě,personál milý ochotný,jídlo vynikající a dostatek v kteroukoliv hodinu jeho podávání. K malému i středozemnímu moři jistě dojdou i méně pohybliví lidé, léčivé bahno vám ochotně Španělé ukáží a i "vyhrabou" a když se úplně nevyvede počasí tak v Mar Menoru je vždy kam jít... bohužel jsme ani vše nestihli projít, tak se sem ještě určitě podíváme.Pršelo nám jeden den, ale v ten jsme zrovna měli fakultativní výlet věnovaný ck, byl báječný Sonička nás provezla nejen La Mangou, ale velkou částí Mar Menoru a vypověděla vznik a historii,to samé Kateřina v druhém autobusu, jak říkali ostatní.Jinak se nám počasí vyvedlo bylo báječných 23-28 na slunci."
Maželé Kinclovi - Mar Menor, květen 2013