Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Popis zájezdu

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Geograficky je součástí Asie, kulturně a politicky však patří k Evropě. Pro svoji strategickou polohu představuje již od starověku křižovatku mezi kontinenty a často střídal vládce, kteří zde v průběhu staletí zanechávali své stopy. Roku 1974 došlo k turecké okupaci severní části ostrova a od té doby je Kypr rozdělen na řeckou část, tvořící asi 2/3 ostrova a část tureckou. Díky svojí poloze je Kypr jednou z nejteplejších oblastí Evropy a je proto jako stvořený pro báječnou dovolenou nejen v létě, ale téměř po celý rok. Nejkrásnější pláže na Kypru a zároveň celého Středomoří najdete na jihovýchodním pobřeží ostrova. Jsou to právě běloskvoucí pláže s až absurdně tyrkysovým mořem u měst Agia Napa a Protaras, kterým Kypr vděčí za pověst ráje na zemi a za to, že jej rok co rok navštíví kolem dva miliony turistů. Jihozápadní pobřeží je převážně kamenité a členitější, avšak i zde, především v okolí města Paphos, lze najít krásné pláže. Hlavním městem Kypru je Nicosia, která je zároveň vědeckým, společenským a kulturním centrem. Leží přibližně ve středu ostrova a v jedné třetině ji rozděluje hranice s okupovanou tureckou částí ostrova. Dovolená na Kypru je výbornou volbou rovněž pro ty z vás, kteří během svých cest rádi poznávají historii a kulturu. Můžete navštívit třeba Archeologický park v Paphosu s nádhernými mozaikami nebo amfiteátrem, zachovalé antické sídlo Kourion u Limassolu, Arcibiskupský palác v Nikósii nebo archeologické muzeum v Larnace. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky, turistiky nebo golfu, a to především na jaře nebo na podzim, neboť léto zde bývá skutečně žhavé.
Zkrátka, ať už chcete svou dovolenou trávit na pláži a nechat se konejšit teplým, křišťálově čistým mořem nebo ji trávit aktivně, Kypr je tím pravým místem pro vás!
Ubytování v hotelu Kapetanios Bay 3* v letovisku Protaras. Toto menší letovisko na jihovýchodním pobřeží ostrova vzniklo, podobně jako Agia Napa, z rybářské vesničky. Díky širokým plážím se zlatavým pískem, tyrkysovým mořem a širokou nabídkou vodních sportů patří Protaras mezi nejvyhledávanější letoviska na Kypru. V městečku se nachází množství obchodů, restaurací i nočních podniků, takže si zde každý jistě najde zábavu podle svého vkusu, a to v létě i mimo hlavní sezónu. Letovisko je vhodné jak pro ty z vás, kteří hledají klidnou dovolenou na pláži, tak pro ty, kteří vyhledávají adrenalinovou zábavu a bohatý noční život. Hotel Kapetanios Bay leží přímo v srdci letoviska, asi 450 m od slavné písčité pláže Fig Tree Bay. Hotel je ideální pro rodiny s dětmi.