Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Crown Resort Henipa - Kypr nejen pro seniory

Kypr / Larnaka

Ubytování

Crown Resort Henipa ***

Doprava

Akce

Zájezd pořádaný v rámci dotovaného programu pro každého!!

Možnost dokoupení ALL INCLUSIVE!!

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- Letenka Praha-Larnaka-Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště-hotel-letiště
- 7 nocí s polopenzí vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet autobusem Larnaca-Agia Napa-Protaras
- Služby česky/slovensky mluvícího delegáta
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna

Popis zájezdu

Navštivte v rámci dotovaných zájezdů nejen pro seniory třetí největší ostrov Středozemního moře - Kypr. Ostrov, kde se z mořské pěny zrodila bohyně krásy a lásky Afrodita. Kypr je zajímavý hlavně svou rozmanitostí. Kombinuje krásnou horskou přírodu s nádherými písčitými plážemi a tyrkysovým mořem. Nelze ovšem zapomenout ani na bohaté kulturní dědictví ostrova. Díky své poloze prošli ostrovem Řekové, Římani, Egypťané a další. Každý z těchto národů zde zanechal něco ze své bohaté kultury. Navštivte antické město Kourion nebo mozaikový komplex v Pafosu. Nechte se unést pohořím Troodos, zeleným srdcem Kypru. Podívejte se do Nikósie, která je posledním rozděleným městem v Evropě a do okupované severní části ostrova.
Kypr má jedno z nejzdravějších klimat v Evropě. Je tu přibližně 300 slunných dnů v roce. Počasí je na Kypru stálé, teploty se pohybují v průměru okolo 22 °C a voda v moři je teplá.
Dotace na tyto zájezdy jsou poskytovány kyperskou vládou v mimosezóních měsících a nejsou určeny pouze pro seniory, ale na Kypr může s dotací vycestovat opravdu každý! Sezóna na Kypru začíná v květnu, kdy teploty šplhají až k 30°C a končí v říjnu. Jarní a podzimní měsíce jsou právě díky teplotám okolo 23°C ideální pro cestování po ostrově a pro Vaši dovolenou!
Dotovaná dovolená nejen pro seniory na Kypru je zárukou krásného počasí a bohatého kulturního i společenského vyžití!

Mapa

Cena obsahuje

- Letenka Praha-Larnaka-Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště-hotel-letiště
- 7 nocí s polopenzí vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet autobusem Larnaca-Agia Napa-Protaras
- Služby česky/slovensky mluvícího delegáta
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna

Video

Počasí a teploty

Předběžný letový řád

QS1108 03:45 PRAHA - LARNACA 08:10
QS1109 08:55 LARNACA - PRAHA 11:40

DOBA LETU: cca 3 hod. 25 min.

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Crown Resort Henipa ***

Poloha

Hotel se nachází v jedné z nejkrásnějších částí Larnaky – Dhekelia Road a je vzdálen asi 150 m od pláže, 6 km od centra Larnaky a 9 km od mezinárodního letiště. V bezprostřední blízkosti hotelu naleznete restaurace, taverny, obchody i bary.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 40 min.

Vybavení hotelu

hotel leží v krásné palmové zahradě a nabízí pohodlné lobby, koktejlový bar, restauraci, bar u bazénu, snack bar, venkovní bazén, dětské brouzdaliště, fitness centrum, tenisový kurt, stolní tenis, dětské hřiště.

Vybavení pokoje

všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, balkónem, klimatizací/vytápěním, telefonem, satelitní TV a rádiem.

Stravování

Polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři

Pláž

Hotel je vzdálen cca 150 m od pláže

KERYNEIA / OPATSTVÍ BELLAPAIS - okruh po okupované části Kypru
<
>
Popis
KERYNEIA / OPATSTVÍ BELLAPAIS / okruh po okupované části Kypru: Výlet do nejznámějších míst v okupované části ostrova. Fisrt zastávka je v Nikósii jediný rozdělena hlavní město na světě! Město Keryneia s malebným přístavem. Středověká tvrz a muzeum vrak. Off na kávu nebo na procházku do přístavu. Návštěva Bellapais Abbey, klenot gotické architektury na Středním východě.
Návrat do hotelu.
Cestovní pas nebo OP NUTNÁ !!!

Minimální počet osob 15. Orientační cena: 70 €/osoba , 40 €/dítě 2-12 let

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
POHOŘÍ TROODOS, VESNIČKA LANIA, KLÁŠTER KYKKOS - výlet do kyperských hor
<
>
Popis
POHOŘÍ TROODOS, VESNIČKA LANIA, KLÁŠTER KYKKOS - výlet do kyperských hor: Jste-li milovníky přírody, pak si nenechte ujít výlet do nejvyššího pohoří Troodos, abyste viděli nejvyšší kyperskou horu Olympos (1951 m n.m.) a navštívili nejbohatší klášter Kypru - Kykkos, s ikonou malovanou Sv. Lukášem a zasvěceným panně Marii. Podíváme se na místo Throni, kde je pohřben první kyperský prezident Arcibiskup Makarios III. Po cestě ke klášteru Kykkos uvidíme krásnou kyperskou přírodu a venkov. Ve vinařské vesničce Lania ochutnáme místní specialitu - věhlasné víno Commandaria, vyráběné na Kypru již od 12. stol., pálenku Zivania a sirup ze svatojánského chleba. Volný čas na oběd. (Oběd není v ceně výletu.) Návrat do hotelu. Dlouhé kalhoty, dlouhé sukně a skrytá ramena jsou pro vstup do kláštera nezbytné!!!

Minimální počet osob 15. Orientační cena: 55 €/osoba, 25 €/dítě 2-12 let

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
PAPHOS - prohlídka jižního pobřeží
<
>
Popis
PAPHOS - prohlídka jižního pobřeží: Paphos (na seznamu UNESCO) navštívíme areál podlahové mozaiky s výjevy z řecké mytologie. Volný čas v přístavu na oběd (oběd není zahrnut v ceně zájezdu). A, Procházka či nákupy. Katakomby sv Solomona a sloup, na kterém byl bičován apoštol Pavel. Poslední krátká zastávka u Petra tou Romioua, kde se podle legendy narodil bohyně krásy a svět lásky Afrodita. Návrat do hotelu

Minimální počet osob 15. Orientační cena: 55 €/osoba , 25 €/dítě 2-12 let

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
Výlet v ceně - LARNACA-AGIA NAPA-PROTARAS
Popis
Naše první zastávka bude v centru Larnaky. Pak následuje mešita Hala Sultan Tekke a Solné jezero. Kostel Sv. Lazara. Volný čas na palmové promenádě Finikoudes. Volno na oběd. (Oběd se platí zvlášť) Pak se budeme vracet směrem do Agia Napy a do oblasti Protarasu. Návštěva malého kostela Agioi Anargyroi. Na mysu Greko uvidíme přírodní skalnatý oblouk. Pak náš výlet pokračuje návštěvou keramické dílny. Poslední zastávka bude ve vesnici Deryneia, blízko u hranic s okupovanou částí ostrova - možnost podívat se z vyhlídky na okupované město Famagusta. Návrat do hotelu.