Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Crown Resort Henipa - Kypr nejen pro seniory

Kypr / Larnaka

Ubytování

Crown Resort Henipa ***

Doprava

Strava

polopenze

Akce

Zájezd pořádaný v rámci dotovaného programu pro každého!!

Možnost dokoupení ALL INCLUSIVE!!

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- Letenka Praha-Larnaka-Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště-hotel-letiště
- 7 nocí s polopenzí vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet autobusem Larnaca-Agia Napa-Protaras
- Služby česky/slovensky mluvícího delegáta
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna

Popis zájezdu

Navštivte v rámci dotovaných zájezdů nejen pro seniory třetí největší ostrov Středozemního moře - Kypr. Ostrov, kde se z mořské pěny zrodila bohyně krásy a lásky Afrodita. Kypr je zajímavý hlavně svou rozmanitostí. Kombinuje krásnou horskou přírodu s nádherými písčitými plážemi a tyrkysovým mořem. Nelze ovšem zapomenout ani na bohaté kulturní dědictví ostrova. Díky své poloze prošli ostrovem Řekové, Římani, Egypťané a další. Každý z těchto národů zde zanechal něco ze své bohaté kultury. Navštivte antické město Kourion nebo mozaikový komplex v Pafosu. Nechte se unést pohořím Troodos, zeleným srdcem Kypru. Podívejte se do Nikósie, která je posledním rozděleným městem v Evropě a do okupované severní části ostrova.
Kypr má jedno z nejzdravějších klimat v Evropě. Je tu přibližně 300 slunných dnů v roce. Počasí je na Kypru stálé, teploty se pohybují v průměru okolo 22 °C a voda v moři je teplá.
Dotace na tyto zájezdy jsou poskytovány kyperskou vládou v mimosezóních měsících a nejsou určeny pouze pro seniory, ale na Kypr může s dotací vycestovat opravdu každý! Sezóna na Kypru začíná v květnu, kdy teploty šplhají až k 30°C a končí v říjnu. Jarní a podzimní měsíce jsou právě díky teplotám okolo 23°C ideální pro cestování po ostrově a pro Vaši dovolenou!
Dotovaná dovolená nejen pro seniory na Kypru je zárukou krásného počasí a bohatého kulturního i společenského vyžití!

Mapa

Cena obsahuje

- Letenka Praha-Larnaka-Praha (včetně všech tax a poplatků)
- Transfer letiště-hotel-letiště
- 7 nocí s polopenzí vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet autobusem Larnaca-Agia Napa-Protaras
- Služby česky/slovensky mluvícího delegáta
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna

Video

Počasí a teploty

Předběžný letový řád

QS1108 03:45 PRAHA - LARNACA 08:10
QS1109 08:55 LARNACA - PRAHA 11:40

DOBA LETU: cca 3 hod. 25 min.

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Crown Resort Henipa ***

Poloha

Hotel se nachází v jedné z nejkrásnějších částí Larnaky – Dhekelia Road a je vzdálen asi 150 m od pláže, 6 km od centra Larnaky a 9 km od mezinárodního letiště. V bezprostřední blízkosti hotelu naleznete restaurace, taverny, obchody i bary.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 40 min.

Vybavení hotelu

hotel leží v krásné palmové zahradě a nabízí pohodlné lobby, koktejlový bar, restauraci, bar u bazénu, snack bar, venkovní bazén, dětské brouzdaliště, fitness centrum, tenisový kurt, stolní tenis, dětské hřiště.

Vybavení pokoje

všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, balkónem, klimatizací/vytápěním, telefonem, satelitní TV a rádiem.

Stravování

Polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři

Pláž

Hotel je vzdálen cca 150 m od pláže

Výlety

KERYNEIA / OPATSTVÍ BELLAPAIS / FAMAGUSTA - okruh po okupované části Kypru:
Popis
Výlet do nejznámějších míst okupované části ostrova. Město Keryneia s malebným přístavem. Středověká pevnost a Muzeum Lodního Vraku. Volno na kávu nebo procházku v přístavu. Návštěva Opatství Bellapais, klenotu gotické architektury Blízkého Východu. Oběd v restauraci Kybele (oběd je zahrnut v ceně výletu.)
Výlet pokračuje do středověkého města Famagusta na východním pobřeží. Gotická katedrála Sv. Mikuláše, nyní Mešita Lály Mustafy Paši. Okupované předměstí Famagusty – “Město Duchů”. Návrat do hotelu.
CESTOVNÍ PAS NEBO OP NUTNÝ!!!

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
POHOŘÍ TROODOS, VESNIČKA LANIA, KLÁŠTER KYKKOS - výlet do kyperských hor:
Popis
Jste-li milovníky přírody, pak si nenechte ujít výlet do nejvyššího pohoří Troodos, abyste viděli nejvyšší kyperskou horu Olympos (1951 m.n.m.) a navštívili nejbohatší klášter Kypru – Kykkos, s ikonou malovanou Sv. Lukášem a zasvěceným panně Marii.Podíváme se na místo Throni, kde je pohřben první kyperský prezident Arcibiskup Makarios III. Po cestě ke klášteru Kykkos uvidíme krásnou kyperskou přírodu a venkov.
Ve vinařské vesničce Lania ochutnáme místní specialitu – věhlasné víno Commandaria, vyráběné na Kypru již od 12. století, pálenku Zivania a sirup ze svatojánského chleba. Volný čas na oběd (oběd není v ceně výletu). Návrat do hotelu.
Dlouhé kalhoty, dlouhé sukně a skrytá ramena jsou pro vstup do kláštera nezbytné!!!

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
KOURION - PAPHOS - okruh po jižním pobřeží:
Popis
Návštěva archeologického areálu Kourion. Římské divadlo a Eustoliova vila. V Pafosu (na seznamu UNESCO) nás čeká areál podlahových mozaik se scénami z řecké mytologie.
Volný čas v přístavu na oběd (oběd není v ceně výletu), procházku nebo nákupy. Katakomby Sv. Solomony a sloup, u kterého byl bičován apoštol Pavel.
Poslední krátká zastávka bude u Petra tou Romiou, kde se podle pověsti narodila bohyně krásy a lásky Afrodita. Návrat do hotelu.

Nabídka výletů je pouze orientační. Konečná nabídka výletů včetně cen bude upřesněna na místě.
Výlet v ceně - LARNACA-AGIA NAPA-PROTARAS
Popis
Naše první zastávka bude v centru Larnaky. Pak následuje mešita Hala Sultan Tekke a Solné jezero. Kostel Sv. Lazara. Volný čas na palmové promenádě Finikoudes. Volno na oběd. (Oběd se platí zvlášť) Pak se budeme vracet směrem do Agia Napy a do oblasti Protarasu. Návštěva malého kostela Agioi Anargyroi. Na mysu Greko uvidíme přírodní skalnatý oblouk. Pak náš výlet pokračuje návštěvou keramické dílny. Poslední zastávka bude ve vesnici Deryneia, blízko u hranic s okupovanou částí ostrova - možnost podívat se z vyhlídky na okupované město Famagusta. Návrat do hotelu.