Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

So Nice Boutique Suites

Kypr / Agia Napa Zpátky
Popis zájezdu

Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Geograficky je součástí Asie, kulturně a politicky však přísluší k Evropě. Pro svoji strategickou polohu představoval již od starověku křižovatku mezi kontinenty a často střídal vládce, kteří zde v průběhu staletí zanechávali své stopy. Roku 1974 došlo k turecké okupaci severní části ostrova a od té doby je Kypr rozdělen na řeckou (asi 2/3 ostrova) a tureckou část. Díky svojí poloze je Kypr jedním z nejteplejších míst v Evropě a je proto jako stvořený pro ideální dovolenou nejen v létě, ale takřka po celý rok. Nejkrásnější pláže na Kypru a zároveň celého Středomoří najdete na jiho-východním pobřeží ostrova. Jsou to právě bělostné pláže s až absurdně tyrkysovým mořem u letovisek Agia Napa a Protaras, kterým Kypr vděčí za pověst ráje na zemi a za to, že jej každý rok navštíví téměř dva miliony turistů. Jihozápadní pobřeží ostrova je převážně kamenité a členitější, avšak i zde, především v okolí města Paphos, lze nalézt krásné pláže. Hlavním městem Kypru je Nicosia, která je zároveň vědeckým, společenským a kulturním centrem. Leží přibližně ve středu ostrova a v jedné třetině ji protíná hranice s okupovanou tureckou částí ostrova. Dovolená na Kypru je dobrou volbou také pro ty z vás, kteří na svých cestách rádi poznávají historii a kulturu. Můžete navštívit například Archeologický park v Paphosu s nádhernými mozaikami nebo amfiteátrem, zachovalé antické sídlo Kourion u Limassolu, Arcibiskupský palác v Nikósii nebo archeologické muzeum v Larnace. Na své si přijdou i milovníci turistiky, cyklistiky nebo golfu, a to především na jaře nebo na podzim, neboť léto zde bývá vskutku žhavé.
Zkrátka, ať už chcete svou dovolenou trávit na pláži a nechat se konejšit teplým, průzračným mořem nebo ji trávit aktivně, Kypr je tím pravým místem pro vás!
Ubytování v hotelu So Nice Boutique 4* v letovisku Agia Napa. Toto výhradně turistické městečko bylo vybudováno v 70. letech 20. století na místě malé rybářské vesničky. Agia Napa, to jsou především krásné pláže, průzračně čisté moře, hotelové komplexy, bary, restaurace a taneční kluby. Toto letovisko je ideálním místem pro turisty, kteří hledají odpočinek na pláži a bohatý noční život. Všechny pláže v Agia Napa se jsou oceněny modrou vlajkou EU za čistotu a vybavenost a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Středomoří. So Nice Boutique Hotel nabízí stylové ubytování, vynikající služby a polohu přímo u krásné písčité pláže.