Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Sicílie pro seniory 55+ - Costa del Sole Hotel & Residence

Itálie / Sicílie
Popis

AKCE:
1) SKUPINOVÉ SLEVY: ( platí pro odlety do 6/6 a od 20/9/ 2019 )
a) pro menší skupiny 12 osob a více - 12. osoba 50% SLEVA
b) pro skupiny 21 osob a více - 21. osoba ZDARMA

Doprava

Strava

polopenze

Akce

NOVINKA

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Catania – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze - Snídaně formou bufetu, večeře servírované + salátový bufet vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet do města Catania s doprovodem delegáta
- Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) v ceně
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Popis destinace

Sicílie je jedním z nejznámějších ostrovů na jihu Itálie, je vyjimečná pro svoji překrásnou přírodu a pláže s průzračným mořem. Nejvýznamnější přírodní pamětihodností je sopka Etna, na jejíž vrchol se pořádají výšlapy a odkud je překrásný výhled na zdejší krajinu. Tento ostrov má zajisté co nabídnout i těm, kteří milují umění, kulturu a historii. Sicílie byla v dávných dobách obývána mnoha různými nájezdníky, kteří zde zanechali překrásné historické památky, jako divadla v Syrakusách a v Taormině, chrámy v Agrigento a Segesta, mozaiky na Piazza Armenia a mnoho dalších.
Slavný německý autor Johann Wolfgang Goethe, který byl ostrovem doslova ohromen, prohlásil: “ Vidět Itálii a nevidět Sicílii je jako nevidět Itálii vůbec, protože Sicílie je klíčem k celé zemi”. Pokud tedy chcete poznat Itálii, navštivte s námi tento pozoruhodný ostrov.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha – Catania – Praha (včetně všech poplatků)
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
- Polopenze - Snídaně formou bufetu, večeře servírované + salátový bufet vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x výlet do města Catania s doprovodem delegáta
- Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) v ceně
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Video

Počasí a teploty

Předběžný letový řád

QS 1016 12:40 PRAHA - CATANIA 14:55
QS 1017 15:40 CATANIA - PRAHA 18:05

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Costa del Sole Hotel & Residence ***

Poloha

Tento pěkný, komfortně zařízený hotel se nachází jen pár metrů od pláže a je tedy ideální nejen pro prožití krásné dovolené, ale je také výborným výchozím bodem pro poznávání krás Sicílie. Do centra městečka Catanie je to cca 17 km. Do města lze využít místní autobusovou dopravu nebo hotel organizuje každý den shuttle bus za poplatek 10 Eur/os. (uskutečnění při min. obsazenosti 10 pax). V ceně zájezdu je 1x výlet do Catanie s doprovodem delegáta.

Vybavení hotelu

Recepce, restaurace, bar, Wi – Fi, parkoviště, půjčovna aut, bazén, animační programy, půjčovna kol. Upozorňujeme, že v bazénu je vyžadováno použití koupací čepice.

Vybavení pokoje

Vlastní sociální zařízení, klimatizace, TV, trezor, bezplatné Wi – Fi připojení. V nabídce hotelové pokoje s balkonem, nebo apartmány s terasou.

Stravování

Polopenze - Snídaně formou bufetu, večeře servírované + salátový bufet

Pláž

Krásná písečná pláže se nachází jen pár metrů od hotelu. Plážový servis v ceně.

Celodenní výlet Palermo a Monreale
Popis
Výlet do Palerma, druhého nejvýznamnějšího města Sicílie a v podstatě jediného velkoměsta na ostrově, které se svým počtem obyvatel řadí k pátému největšímu městu Itálie. Svého největšího věhlasu získalo během normanské vlády (stačí vzpomenout jen na Zlatou bulu sicilskou), kdy bylo považováno za jedno z nejkrásnějších v celé Evropě, Arabové si z něj udělali dokonce centrum Sicílie a celého Středomoří. Dnes jeho sláva poněkud vybledla. Nenajdete tu naaranžované památky s vyleštěnými ulicemi, přesto - a možná právě proto je vyhledávaným místem mnoha turistů nejen díky své osobitosti, ale i spoustě kostelů, mozaiek, nádherných výzdob normansko-arabského stylu, křivolakých uliček, nepřeberného množství památek, ale třeba i pouličního trhu a života. Ne nadarmo se říká: Kdo neviděl Palermo, jakoby na Sicílii ani nebyl. Poté odjezd do Monreale, města ve městě Palermo, které se stejně jako posledně zmiňované rozprostírá u La Conca d´Oro (zlatá mušle), velmi úrodného údolí. Monreale leží na svahu Monte Caputo a svůj věhlas získalo díky normanské katedrále, jež je jednou z největších dochovaných normanských památek na světě.

Cena: 1 490 Kč / 55 EUR

Cena zahrnuje: autobusová doprava, průvodce/delegát
Cena nezahrnuje: vstupné do jednotlivých objektů

Výlet se uskuteční při min. účasti 25 osob.

Celodenní výlet Syrakusy
Popis
Syrakusy bývaly nejvlivnější řeckou kolonií na Sicílii, které vládli mocní panovníci, jejichž stopy jsou zde dodnes patrné. Navštívíme rozlehlý archeogický park, kde můžeme spatřit řecké divadlo zasazené přímo do skály. Obdivovat můžeme i Dionýsovo ucho či římský amfiteátr. Poté se vydáme směrem k přístavu, odkud se procházkou dostaneme k ostrovu Ortigia. Projdeme středověkými, úzkými uličkami až k náměstíčku u katedrály, která je zasvěcena sv. Lucii, patronce Syrakus. Tato katedrála byla vystavěna koslavě vítězství Syrakusanů nad Kartaginci a byla několikrát restaurována. Vstupné: Archeologický park cca 10 €, Katedrála 2€ (není zahrnuto v ceně)

Cena: 1 260 Kč/45 EurCena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát.
Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 20/25 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.
Celodenní výlet Údolí chrámů v Agrigento se zastávkou v Enně
Popis
Cestou do Agrigenta navštívíme horské městečko Enna, které se nachází ve středu Sicílie. Pak zamíříme do Agrigenta. Nejznámější atrakcí je zde archeologické naleziště zahrnující pozůstatky několika dórských chrámů, které zde vznikaly od 5. století před naším letopočtem.
Chrám Concordia byl postaven roku 430 př. n. l. a je nejzachovalejším dórským chrámem a jedním z nejkrásnějších z hlediska proporcí a tvarové harmonie. Chrám Giunone disponuje 40 sloupy, z nichž 16 má zachované sloupové hlavy. V blízkosti chrámu se nacházejí obětní svatyně.
Herkulův chrám je nejstarším chrámem v Agrigento a byl postaven s jednou řadou sloupů po všech stranách.
Díův chrám je s rozměry 112 x 56 metrů jednou z největších staveb řecké architektury. Byl postaven roku 480 př. n. l. jako pocta bohu Díovi po vítězství nad Kartagínci. Vstupné: cca 11€ (není zahrnuto v ceně)

Cena: 1 540 Kč/ 55 EurCena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát.
Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 20/25 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.
Akční balíček výletů "Etna + Palermo a Monreale + Syrakusy"
Popis

Cena: 3780,- Kč/ 135 Eur

3/4 denní výlet Etna
Popis
Cestou k sopce projedeme přes několik malebných vesniček, abychom nakonec dorazili ke kaštanovým lesům na úpatí největšího evropského vulkánu. Poté, během výjezdu do 2000 m nad mořem, budeme moci obdivovat následky nedávných velkých erupcí, které se odehrály v letech 1983, 2002 a 2003. Cestou nahoru se nám dostane odborného výkladu o vzniku a historii Etny, zatímco budeme moci obdivovat roztodivné útvary vzniklé ze ztuhlé lávy během erupcí. Dále se půjdeme podívat na krátery Silvestri – jedná se o pětici kráterů, z nichž dva, které jsou nejsnáze dostupné, půjdeme prozkoumat blíže (do jednoho znich je dokonce možno přímo vstoupit). Zvrcholu budeme moci obdivovat úchvatný výhled na krajinu pod námi, včetně města Katánie a stejnojmenné nížiny, na které se nacházejí stovky menších sopečných vyústění. Před cestou zpět si budeme moci na památku vzít kousek sopečné horniny, která se zde nachází vrůzných barvách (černá, žlutá, bílá, růžová).

Cena: 1260 Kč/ 45 Eur


Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát.
Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 20/25 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.
Celodenní výlet na Liparské ostrovy – Lipari a Vulcano
Popis
Odjezd do přístavu. Nalodění, odjezd k ostrovu Lipari, prohlídka jeho okolí (Faraglioni a další), odjezd do Marina Corta, kde si můžete prohlédnout archeologický park a historické centrum, či mít možnost posedět v jedné z nepřeberného množství zdejších restaurací. Poté přejezd na další ostrov – ostrov Vulcano, kde si můžete můžete vydat k místnímu vulkánu (v závislosti na časových možnostech) nebo si vychutnat koupele v místním sirném jezírku s termální vodou vulkanického původu, či se vykoupat na místních vyhlášených černých plážích.

Cena: 1 370 Kč / 50 EUR
Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce, lodní lístek

Výlet se uskuteční při min. účasti 25 osob.

Ohlasy našich klientů

"Chci poděkovat za infocestu na Sicílii. Zvlášť pak vaší skvělé delegátce Hance Kaprálkové, opravdu zná Sicílii perfektně a výklad od ní byl zajímavý a poutavý, žádná nuda... Dokonce si z vyprávění něco odnesl i můj 7-letý syn! Skvělé a přeji, ať to jde i nadále."
Šárka Kukalová - Sicílie, červen 2017

"V sobotu jsme se vrátili ze zájezdu : Sicilie 55+ ( hotel Capo di Greci – termín 24.9. -1.10.2016 ). Chci ještě jednou moc poděkovat naší paní průvodkyni – paní Haně Kaprálkové. Dlouho jsem se nesetkala s tak příjemným člověkem, který má ohromné znalosti o celém ostrově , a rovněž má profesionální a zároveň lidský přístup k řešení vzniklých situací. Výlety zejména na Etnu a Liparské ostrovy byly v jejím provedení výjimečné!"
Jiřina Procházková - Sicílie, září 2016

"Ráda bych poděkovala touto cestou za překrásný zájezd do Itálie, na Sicílii. Ubytování i strava v hotelu ANTARÉS byly vynikající. Doplatili jsme si i výlety s průvodkyní p. Hanou Kaprálkovou a sl. Luckou. Obě odvedly perfektní práci. Chtěla bych je pochválit za vyčerpávající výklad s mnoha zajímavými informacemi a příjemné vystupování. Budu vaši CK doporučovat všem známým."
Jana Selingerová - Sicílie, květen 2014

"Děkuji Vám za překrásný výlet na Sicilii!!! Prosím,poděkujte paní Haně,protože je to klenot ve vašich službách.Tím samozřejmě nechci snížit ochotu a snahu sl.Zuzany a Lucie se kterou se každému věnovaly.Děkuji též personálu hotelu ANTARES.Ještě jednou DĚKUJI!"
Pavel Průcha - Sicílie, květen 2014

"Především Vám musím poděkovat za vyřízení při ubytování a chci Vám říct, že to byla naprosto úžasně krásná dovolená. Vaše delegátky jsou perfektní děvčata, milá, ochotná a organizace při všech výletech co jsem absolvovala neměla jedinou chybičku a co jsem odposlechla od ostatních klientů, byli všichni spokojeni se vším. Moc děkuji, bylo to opravdu krásné a Sicílie je nádherný ostrov. Počasí vyšlo luxusně a na Etnu jsem se dostala až pod vrchol a bylo nádherně. Výlet na Liparské ostrovy nemá chybu a je krásný a pohodový. Moc se mi to líbilo, pokoj jsem dostala v 5tém patře s nádherným výhledem na moře a východ slunce. Úžasné! Ještě jednou moc děkuji a myslím (pokud zdraví dovolí), že bych příští jaro zkusila Sardinii."
Olga Potopalská, Praha - Sicílie, květen 2014

"Chtěla bych Vám vyjádřit pochvalu za poskytnuté služby a dobře organizovaný zájezd 55+ Sicílie v týdnu od 18.5. Byli jsme opravdu moc spokojený a zvláštní poděkování si také zaslouží průvodkyně Zuzka a Lucie, které nás doprovázely na zájezdy. Byly opravdu skvělé!!! Děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených turistů."
Antonie Syřišťová s manželem a manželé Dyntrovi - Sicílie, květen 2013

"Ráda bych vám poděkovala za krásnou dovolenou na Sicílii. Všechno bylo perfektní, delegátky byly skvělé a poskytovaly kvalifikované služby."
Hana Boďová, Praha - Sicílie, květen 2013

"Zúčastnili jsme se letos dovolené na Sicílii ve dnech 27.4.2013- 4.5.2013 s vaší cestovní kanceláří. Byli jsme ve skupině p. Dr. Petra Palouše. Chtěli bychom poděkovat, byli jsme velmi spokojeni a hlavně bych chtěla pochválit všechny tři delegátky, které se o nás staraly. Jmenovitě to byla paní Hana Kaprálková, paní Zuzana Burianová a paní Lucie Gergelová. Vyřiďte jim ještě jednou náš dík."
Manželé Helena a Emil Snítilí - Sicílie, duben/květen 2013