Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Poznávací zájezd KRÁSY SARDINIE

Itálie / Sardinie
Popis

ZÁLOHA jen 990 Kč/os. při rezervaci do 30.06.2021

Doprava

Letecky Praha

Strava

polopenze

Akce

Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější
program.

Cena za osobu od
24 990 Kč
(8 dnů, Letecky, polopenze)
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Letecky Praha 18.09. - 25.09.2021 7 polopenze 24 990 Kč
Letecky Praha 25.09. - 02.10.2021 7 polopenze 24 990 Kč
Cena obsahuje

- Zpáteční letenka na Sardinii
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4*
- Polopenzi formou švédských stolů včetně vody, vína a piva k večeři (neomezeně)
- Transfer z/na letiště
- Výlety dle programu
- Průvodce
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční

Cena neobsahuje

- Vstupy do památek a objektů
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
- Fakultativní výlety

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.

Popis zájezdu

Tento zájezd je zaměřen na poznání krás a památek malebné Sardinie, jako je například přístav Alghero, který je nazýván „malá Barcelona“. Dále historické městečko Castelsardo, nad kterým se tyčí krásný hrad. Návštěva souostroví La Maddalena uchvátí svou přírodou a plážemi nejednoho návštěvníka. A mnoho dalších vyhlášených městeček na Sardinii, jako je například Porto Cervo či San Teodoro.

1. DEN – Odlet z Prahy na Sardinii. Transfer do hotelu.
2. DEN – Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA
– překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Dále návštěva malebného přístavu ALGHERO, přezdívaného díky katalánské tradici „malá Barcelona“. Uvidíme katalánskou gotickou katedrálu sv. Marie, náměstí, obranné valy, kostel a klášter sv. Františka i nábřeží. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem, který leží na mohutném skalisku a majestátně se tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Foto zastávka u skály ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
3. DEN – Pobyt a odpočinek u moře.
4. DEN – Výlet na severovýchodní část Sardinie. CAPO D’ORSO – krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. SouostrovíLA MADDALENA – pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Cesta za dávnou historií Sardinie – návštěva starověkého komplexu Prisgiona nuraghe, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na Sardinii, prehistorické hrobky CODDU VECHIU (hrobka obrů) a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd do srdce pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, s obchůdky a restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.
5. DEN – Pobyt u moře.
6. DEN – Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakult.lodního výletu spojeného s návštěvou pobřežní vápencové jeskyně GROTTA DEL BUE MARINO a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži CALA LUNA, která dostala své jméno podle srpkovitého tvaru připomínající Měsíc.
7. DEN – Pobyt u moře. Pro zájemce výlet na NURAG MANNU, který se nachází na působivém místě nad mořem, odkud jsou nádherné výhledy na východní pobřeží Sardinie.
8. DENOLBIA – návštěva města, kde se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků. Odlet do Prahy.

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka na Sardinii
- 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4*
- Polopenzi formou švédských stolů včetně vody, vína a piva k večeři (neomezeně)
- Transfer z/na letiště
- Výlety dle programu
- Průvodce
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční

Cena neobsahuje

- Vstupy do památek a objektů
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů
- Fakultativní výlety

Upozornění:
- Pořadí navštívených míst se může měnit.
- Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program.
- Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob.

Video

Počasí a teploty

Ze zkušeností našich klientů víme, že měsíce květen, červen, září a říjen jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí ostrov poznat a i se vykoupat. Na jaře je samozřejmě teplota moře nižší, kdo má rád teplou vodu, doporučujeme spíše podzim. Ale i na jaře se naši klienti na Sardinii koupou, především v červnu. Naše zájezdy 55+ pořádáme v době, kdy jsou pláže volnější a tak si můžete vychutnat sardinskou atmosféru plnou slunce v klidu a pohodě.


Předběžný letový řád

QS1020 12:30 PRAHA - OLBIA 14:35
QS1021 15:20 OLBIA - PRAHA 17:25

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

Sardinie 55+ Poznávací zájezd ****

Poloha

Klienti budou ubytování v jednom z následujících hotelů, název hotelu bude upřesněn na místě.

Ubytování ve 4* hotelu Hotel Palmasera Village.
Tento krásný a velmi kvalitní hotelový komplex je situován v oblasti Golfo dei Orosei, jednoho z nejkrásnějších mořských parků Itálie. Je vybudován na panoramatickém místě na 12 ha pozemku přímo u krásné pláže (lehátka/křesílka a slunečníky v ceně). Přímo u hotelu je malebné přímořské městečko Cala Gonone, kde najdete množství barů, restaurací, zmrzlináren a obchůdků. Hotel je rozdělen na 3 části – hotel, Villaggio a Borgo. Hotel se nachází v centru resortu hned vedle bazénu. Villaggio má 300 poschoďových řadových vilek, které jsou obklopeny zelení, olivovníky a oleandry. Borgo nabízí klientům absolutní klid, jelikož se nachází vlevo od hotelové části a má vlastní bazén.

Ubytování ve 4* hotelu Cala Gonone Beach.
Hotel s panoramatickým výhledem na záliv Orosei se nachází uprostřed staletého parku, cca 400 m od centra letoviska Cala Gonone. Toto letovisko je základnou lodních výletů celé Sardínie – lze odtud doplout např. na krásné pláže Cala Mariolu, Cala Lunu a Cala Goloritzé.

Vybavení hotelu

Hotel Palmasera Village.
Recepce, bar, restaurace, 2 tenisové kurty, fotbalové hřiště, 2 bazény, basketbalové hřiště, ping – pong, obchůdek se suvenýry, amfiteátr. Animace jsou v provozu v hlavní sezoně.

Hotel Cala Gonone Beach.
Recepce, společenská místnost, TV místnost, čítárna, konferenční místnost, divadlo, restaurace s krytou verandou, tematická restaurace s kuchařskou show na panoramatické terase s výhledem na moře, bar s Wi-Fi, piano bar, bar u amfiteátru, bar u diskotéky, bazén o rozloze 1000 m2 s částí pro děti (v provozu v závislosti na počasí), multifunkční hřiště na fotbal a tenis, kánoe, zóna fitness, hřiště pro děti, možnost zapůjčení plážových osušek a kočárků-golfek (za poplatek, nutno uvést při rezervaci), minimarket, butik, řemeslné výrobky, animace (v plném provozu garantovány od cca 2.6. do 22.9.), prádelna (za poplatek), parkoviště.

Vybavení pokoje

Hotel Palmasera Village.
standardní pokoje se sociálním zařízením, minibarem, TV/SAT, telefonem, trezorem, klimatizací, verandou

Vybavení pokoje v částech Villaggio a Borgo: - pokoje se nacházejí ve vilkách a mají sociální zařízení, klimatizaci, TV/SAT, minibar/miniledničku, telefon, fén, trezor, balkon, terasu nebo verandu (přízemí nebo první patro).


Hotel Cala Gonone Beach.
Hotel nabízí standardní dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek (palanda), na vyžádání možnost propojených pokojů až pro 5 osob. Pokoje jsou funkčně zařízené a vybavené sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, klimatizací, TV, miniledničkou, telefonem a trezorem, mají menší terasu, balkon nebo předzahrádku (ne všechny pokoje).

Stravování

Hotel Palmasera Village.
Polopenze formou švédských stolů (minimálně polévka, dva první a dva druhé chody) včetně sklenice vody a vína

Hotel Cala Gonone Beach.
Bufetové snídaně, obědy a večeře (včetně pizzy), v ceně zahrnuta voda, místní bílé a červené víno a pivo.

Pláž

Hotel Hotel Palmasera Village.
Krásná pláž s hrubším růžovým pískem se nachází 200–400 m (dle místa ubytování). Na pláž se dostanete po schodech nebo klidnou místní komunikací okolo hotelu. Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) zdarma.

Hotel Cala Gonone Beach.
Hotel leží cca 800 m od pláže, kde je písek smíchaný s růžovým štěrkem. Na pláži je dostatek slunečníků a lehátek pro všechny pokoje. Jezdí sem zdarma hotelový vláček v době určené jízdním řádem.


Ohlasy našich klientů

Hodnocení zájezdu průvodkyně poznávačky paní Hany Lhotové, termín květen/červen 2017:
"Delegátka : Jana Zavřelová a další delegátka v místě organizačně schopná Šárka Finková, s oběma spolupráce výborná. Ubytování rozohodně velmi doporučuji:-) Je zajištěno 7x v hotelu Villaggio Cala Bitta***. Dále animátoři milí , pomáhali s kufry a bavili klienty dle programů. Dopolední, odpolední a noční programy, cvičení, soutěže, tanec či karaoke večer. Stáli u vchodu do jídelny atp. Fajn spolupráce a na konci odjezdu v řadě nastoupeni se loučili. Dobrý dojem. Vedení hotelu a recepce perfekní. Stravování - v ceně je zahrnuta 7x polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři.Tady tekla voda a víno proudem:-) 3 druhy vody a víno bílé a červené stolní volně k dispozici do karaf. Výlet na Ostrovy Maddalena jsem vedla pro všechny, včetně tlumočení. Krásný a zdařilý výlet. Hojná účast asi 67...... Doporučuji."