Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Neapol/Sorrento pro seniory 55+

Itálie / Kampánie
<
>

Doprava

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

Zpáteční letenka Praha – Neapol – Praha (včetně všech tax a poplatků)


Transfer letiště – hotel – letiště


7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí


1x polodenní výlet autobusem


Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu


Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

Fakultativní výlety k zakoupení pouze na místě a služby


Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu (doporučujeme se pojistit, nabízíme balíček komplexního pojištění od Evropské cestovní pojišťovny za 490,- Kč/os.).

Popis zájezdu

Neapol je svou polohou ideální pro strávení aktivní dovolené. Nabídka zájezdů Neapol pro seniory 55+ uspokojí všechny zájemce, kteří si oblíbili zájezdy do přímořských oblastí. V rámci těchto produktů pro seniory nabízíme termíny v jarních a podzimních měsících, kdy teploty dosahují příjemných hodnot a jsou tak nejpříznivější pro zájezdy 55+ za poznáním.
Itálie jako tradiční turistická destinace je známá po celém světě a za mnoho let, kdy je navštěvována turisty, neztratila nic ze svého šarmu. Vzhledem k nepřebernému množství památek, nádherné přírodě či plážím si každý jistě přijde na své. Neapol je jedno z nejkrásnějších míst v Itálii a za své jméno vděčí starořeckému „ νέα πόλις“ (nea polis), což v překladu znamená „nové město“. Pokud preferujete historii, určitě navštivte Řím, kde můžete shlédnout Koloseum, Vatikán, Pantheon, Fontánu di Trévi a spousty dalších nezapomenutelných pamětihodností. Pokud ovšem dáváte přednost raději přírodě, určitě nezapomeňte vystoupat na nechvalně proslulý Vesuv, který v roce 79 n.l. pohřbil Pompeje. Další nezbytnou nutností, kterou nesmíte vynechat, je ostrov Capri, letní sídlo římských císařů.
Neapol a Sorrento, to je nezapomenutelná dovolená v programu Senior 55+!

Cena obsahuje

Zpáteční letenka Praha – Neapol – Praha (včetně všech tax a poplatků)


Transfer letiště – hotel – letiště


7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí


1x polodenní výlet autobusem


Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu


Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena neobsahuje

Fakultativní výlety k zakoupení pouze na místě a služby


Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu (doporučujeme se pojistit, nabízíme balíček komplexního pojištění od Evropské cestovní pojišťovny za 490,- Kč/os.).

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Neapole, transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.


2. den: Snídaně, možnost fakultativního výletu CAPRI nebo celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


3. den: Snídaně, možnost fakultativního výletu AMALFI nebo celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


4. den: Snídaně, možnost fakultativního výletu CASERTA nebo celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


5. den: Snídaně, možnost fakultativního výletu POMPEI A VESUV nebo celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


6. den: Snídaně, celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


7. den: Snídaně možnost fakultativního výletu ŘÍM nebo celodenní individuální volno, návrat do hotelu, večeře.


8. den: Snídaně, polodenní výlet v ceně zájezdu, odlet do Prahy.Upozorňujeme, že sled výletů je pouze orientační a může být změněn!

Hotely Neapol/Sorrento Senior Voyage ****

Hotely v nabídce

UPOZORNĚNÍ - !!! Nabídka hotelů je pouze orientační, ubytování typu NO NAME 4* !!! Informaci o názvu hotelu obdržíte cca 7 dní před odletem spolu s pokyny na cestu.

Celodenní výlet ŘÍM A BAZILIKA SV. PETRA
Popis
Při tomto výletu budete mít unikátní příležitost spatřit “Věčné město”, jednu z nejúžasnějších metropolí celého světa. Žádné jiné město se nemůže Římu rovnat svým architektonickým, uměleckým a historickým bohatstvím a žádné jiné město nemůže nabídnout procházky na tak dechberoucích místech. Budete mít možnost město obdivovat při pěší prohlídce
a cestách veřejnou dopravou. Uvidíte Koloseum, naleziště Via dei Fori Imperiali, Trajanův sloup, Piazza Venezia s monumentem Vittoria Emanuela II., dále Kapitol, Pantheon, Piazza Navona, fontánu di Trevi a Piazza di Spagna. Necháte se unést velikostí baziliky sv. Petra, která je největším kostelem světa (pojme až 60 000 lidí) a představuje srdce římskokatolické církve. Cena: 60 EUR - lze zakoupit pouze na místě (ceny a popisy výletů jsou pouze orientační).
Celodenní výlet CAPRI
Popis
Pobyt v oblasti Neapole by nebyl kompletní bez návštěvy ostrova Capri, na němž strávíme nezapomenutelný den. Pojedeme lodí z přístavu v Sorrentu a během asi půlhodinové plavby budeme moci obdivovat překrásné pobřeží poloostrova. Po přistání v přístavu Marina Grande vyjedeme lanovkou do nádherného města Capri. Projdeme místními malebnými uličkami a dorazíme do Augustových zahrad, překrásného místa, odkud budeme moci obdivovat výhled na pláž Marina Piccola a skalnaté ostrůvky „Faraglioni“. Poté budeme mít volný čas na průzkum městečka a jeho vyhlášených butiků, popřípadě slavného náměstí Piazza Umberto. Fakultativně bude možné přikoupit výlet loďkou kolem ostrova.

Cena: 1590 Kč / 60 Eur

Celodenní výlet POBŘEŽÍ AMALFI
Popis
Pobřeží Amalfi je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a patří těm vůbec nejmalebnějším a nejkrásnějším pobřežím celého světa. Po odjezdu z hotelu bude naší první zastávkou vyhlídka nad městem Positano, kde budeme moci pořídit fotografie a pokochat se výhledem. Positano je jedním z klenotů pobřeží, který vždy přitahoval ty nejslavnější herce, spisovatele a básníky z celého světa. Budeme pokračovat podél pobřeží s možností zastávky u „Smaragdové jeskyně“ poblíž městečka Conca dei Marini. Následovat bude přesun do Amalfi, pohádkové vesničky na pobřeží Středozemního moře, která byla od 9. do 11. století tzv. námořní republikou a je rodištěm Flavia Gioi, vynálezce kompasu. Amalfi je pro svou přírodní krásu a jedinečnou architekturu jedním z turisticky nejoblíbenějších míst v celé Itálii. Uvidíme Katedrálu Sv. Ondřeje z 11. století nebo klášter Chiostro del Paradiso ze 13. století vybudovaný v arabském stylu. Po prohlídce Amalfi se přesuneme do města Ravello. Zde navštívíme Katedrálu St. Maria Assunta nebo Baziliku Benedictine Montecassino postavenou v 11. století. V případě zájmu budeme mít možnost navštívit vilu Rufolo nebo vilu Cimbrone s překrásnými zahradami, ze kterých je nádherný výhled na pobřeží.
Příplatky: vstup do Villa Ruofo a Cimbrone

Cena: 1150 Kč / 42 Eur

Celodenní výlet POMPEJE A VESUV
Popis
Odjezd z hotelu, příjezd do Pompejí. Město Pompeje, zničené roku 79 výbuchem Vesuvu, dnes fascinuje návštěvníky z celého světa. Odkrývání města pohřbeného pod vrstvami vulkanického prachu, popela, lávy a sopečných kamenů započalo již v 18. století a pokračuje až do dnešních dní a stále jsou tak nalézány skutečné poklady z dob antického Říma. Navštívíme soukromé budovy prostých obyvatel, stejně jako římské lázně a jiné veřejné budovy. Následovat bude volný čas na oběd (není zahrnut v ceně). Po obědě se vydáme autobusem na dominantu celého Neapolského zálivu, majestátní Vesuv. Vyjedeme až do výšky 1000 m, odkud můžeme pokračovat pěšky až ke kráteru jediné činné pevninské sopky v Evropě. Budeme si tak moci vychutnat nezapomenutelné výhledy na záliv a město pod námi. Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné boty (ne sandály) a fotoaparát!

Cena: 1090 Kč / 40 Eur


Příplatky: Pompeje – cca 11 €, Vesuv – cca 8 €
Celodenní výlet CASERTA
Popis
Během tohoto výletu navštívíme Casertu, známou jako „neapolské Versailles“. Toto jméno si Caserta vysloužila díky Královskému paláci, který zde nechal v 18. století vystavět neapolský král Karel VI. Tento okouzlující palác je jednou z nejhonosnějších staveb svého druhu v Itálii a má více než 1200 místností doslova přetékajících uměleckými díly a dekoracemi. Součástí palácového komplexu jsou i nádherné zahrady, které jsou neuvěřitelné 3 km dlouhé a jejichž chloubou je 75 m dlouhý vodopád zakončený fontánou bohyně Diany. Výlet zahrnuje prohlídku paláce a volný čas na prohlídku zahrad.

Cena: 950 Kč / 35 EurPříplatky: vstupné do paláce cca 14 + 1,80 €
AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ Řím + Pompeje a Vesuv + Capri
Popis
Pobyt v oblasti Neapole by nebyl kompletní bez návštěvy ostrova Capri. Stejně, jako všechny cesty vedou do Říma, se na Capri vše točí kolem jeskyní Grotta Azzura. Ze zálivu můžete vyjet lanovkou do hlavního města ostrova, Capri. Zde doporučujeme zastavit a vychutnat si cappuccino na slavném náměstí Umberto. Jakmile dorazíme do Anacapri, budete mít možnost vyjet sedačkovou lanovkou na vrchol Mount Solaro, kde poznáte, že cesta rozhodně stála za to, díky neuvěřitelným výhledům z nejvyššího bodu ostrova. Na cestě dolů nevynecháme vilu San Michele. Tato vila je dnes důležitým turistickým cílem a je známá především pro své zahrady vyzdobené mistrovskými díly z období antiky, které
zároveň nabízejí okouzlující výhled na celou zátoku. Cena: 55 EUR - lze zakoupit pouze na místě (ceny a popisy výletů jsou pouze orientační).
Polodenní výlet Sorrento a farma „La Sorgente“
Popis
Ráno vyrazíme na farmu La Sorgente, kde budeme mít příležitost poodhalit tajemství místní gastronomie. Personál farmy nám přiblíží život a práci místních farmářů a předvede nám, jak se vyrábí zdejší vynikající mozzarella. Po této názorné ukázce bude následovat lehký oběd (bruschetta, mozzarella, místní salám, víno, voda a ochutnávka domácí citronové a pomerančové marmelády), zakončený nezbytnou ochutnávkou domácího limoncella. Po obědě bude následovat přesun autobusem do Sorrenta. Toto město už celá staletí přitahuje svou neopakovatelnou atmosférou návštěvníky z celého světa a sloužilo jako zdroj inspirace mnoha spisovatelům, skladatelům i malířům. Uvidíme zde náměstí Piazza Tasso, které se nachází v samotném srdci města, odkud budeme pokračovat místními typicky uzounkými uličkami, abychom spatřili katedrálu, veřejné zahrady nebo kostel San Francesco. Odpoledne návrat do hotelu.

Cena: 690 Kč / 25 Eur

AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ Pompeje a Vesuv, Caserta, Sorrento a farma „La Sorgente“
Popis

Zlevněný balíček výletů Pompeje a Vesuv + Caserta + Sorrento a farma La Sorgente


Cena: 2490,- Kč/ 93 Eur


Cena obsahuje: uvedené výlety s autobusovou dopravou, průvodcem.