Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Wellness pobyt "Relax na druhou" - OREA SPA Hotel Cristal

Česká Republika / Mariánské Lázně
Popis

Užijte si relaxační pobyt v Mariánských Lázních. Načerpejte energii, poznejte nová místa a zapomeňte na každodenní starosti.

Ubytování

OREA SPA Hotel Cristal ****

Doprava

Strava

polopenze

Akce

Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku.

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- 4x ubytování s polopenzí formou bohatého bufetu
- 1x klasická částečná masáž
- 1x minerální koupel
- 1x oxygenoterapie
- 2x parafínový zábal rukou
- 1x lavatherm
- Volný vstup do hotelového bazénu, sauny a whirlpoolu ve vyhrazené časy
- Župany a pantofle pro dospělé k dispozici po celou dobu pobytu
- Zdarma Wi-Fi internetové připojení
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Lázeňský poplatek cca 21 Kč/os./den (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Děti do 17,99 let bez nároku na procedury

Popis destinace

Mariánské Lázně nacházející se v Karlovarském kraji jsou jedny z nejmladších lázeňských měst. Mezi dominantu Mariánských Lázní patří především lázeňské parky, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. Město je však nejznámější pro své minerální prameny. Může se pochlubit velkým množstvím vyvěrajících pramenů, z nichž se 53 využívá. Mezi nejvýznamnější stavby patří například Kolonáda Maxima Gorkého, či Zpívající fontána. Je zde také bohatý kulturní život (divadla, kluby, muzea). Mariánské Lázně jsou okouzlujícím místem plným poznání a odpočinku.

Svěřte se do péče profesionálů. V hotelovém zdravotnickém zařízení nabízí lékařskou, fyzioterapeutickou a balneologickou léčbu a péči poskytovanou vlastním zdravotnickým personálem. Odpočinout a načerpat síly můžete v hotelovém wellness centru. Všichni hosté mají možnost volně využívat bazén s protiproudem a masážním vodopádem, whirlpool, finskou saunu a infrasaunu po celou dobu pobytu. V rámci všech wellness balíčků a léčebných pobytů dostanou hosté pro své maximální pohodlí wellness set, který zahrnuje župan, pantofle a velký ručník.

LÉČEBNÉ & WELLNESS PROCEDURY

ZÁBALY
Zábaly jsou vhodné pro regeneraci a očistu těla. Zábaly jsou léčebné i wellness procedury, které jsou například určeny k zeštíhlení a tvarování postavy, hydrataci a celkovému zpevnění pokožky. Zábaly se také používají k odpočinku a uklidnění svalů. Tato procedura Vás zahřeje, pročistí a hydratuje.

Přírodní slatinný zábal
Jde o formu termoterapie – slatinný zábal snižuje lokální otoky v okolí kloubů a uvolňuje svalové napětí, posiluje protizánětlivé a imunitní procesy v těle, zlepšuje funkci chrupavky, pojivové tkáně a meziobratlových plotének

Lavatherm
Lavatherm je jednou z forem thermoterapie – jedná se o lokální teplý obklad, kde teplo vzniká nahřátím ve vodní lázni nebo chemickou reakcí uvnitř obkladu. Slouží k léčbě kloubních potíží a onemocnění páteře či k potlačení chronických zánětlivých onemocnění.

Parafango
Parafango je kombinací suchého bahna, většinou z místních zdrojů a čistého tvrdého parafínu nebo parafínového oleje. Směs je roztavena a zahřáta ve speciálním přístroji a poté je aplikována na problematické tělní partie. Tepelná intenzita je mírně slabší než u čistého parafínu, což tuto proceduru činí příjemnější pro pacienty. Teplo z lokálního zábalu uvolňuje svaly, působí na uvolnění křeče, uklidňuje chronickou bolest a podporuje hojení a výživu tkání.

Skořicový zábal proti celulitidě
Velmi účinná procedura, která pomáhá zbavit se nejen celulitidy, ale i podporuje krevní oběh a napomáhá detoxikaci. Speciální skořicový krém se aplikuje na postižené místo, které se následně zabalí do fólie. Během této procedury dochází k silnému prohřátí postiženého místa a na základě toho dochází ke stimulaci látkové výměny, která podporuje odbourávání tuku a odvádí přebytečnou vodu z těla.

MASÁŽE A OŠETŘENÍ
KLASICKÁ MASÁŽ
Tvoří základ všech masáží a vyžaduje dokonalou znalost anatomie. Klasická masáž působí do hloubky a zaměřuje se především na svaly kolem páteře, trapéz, šíje, hrudní i bederní části zad a ulevuje od bolesti. Při celkové masáži se zabývá též regenerací svalů horních a dolních končetin.

AROMA MASÁŽ
Patří mezi relaxační procedury. Je prováděna jemnými a dlouhými tahy, za použití přírodních aroma olejů a vonných silic, které se vybírají s ohledem na potřeby klienta. Zpravidla se provádí jako masáž celého těla, či masáž zad.

MASÁŽ HORKÝMI LÁVOVÝMI KAMENY
Je královnou mezi masážemi. Kombinací speciálních masážních technik a zázračné síly nahřátých lávových kamenů, docílíme dokonalého uvolnění našeho těla, mysli a odstraníme napětí. Jedná se o velmi účinnou a efektivní masážní techniku, navozující pocit blaženosti.

DETOXIKAČNÍ MEDOVÁ MASÁŽ
Má blahodárný vliv na naše tělo. Je velmi účinnou detoxikační metodou, která odstraňuje toxiny z těla, aktivuje vnitřní orgány a prokrvuje pokožku v místě aplikace. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky. Léčivá síla medu je velice prospěšná pro náš organismus.

REFLEXNÍ MASÁŽ PLOSKY NOHOU
Je bezpečná, neinvazivní a účinná metoda, která funguje na principu tlakového působení na reflexní body. Každý bod odpovídá určité oblasti našeho těla a tlakem na tyto reflexní body a dráhy můžeme cíleně ovlivňovat a léčit jednotlivé jeho části. Tato metoda pochází původně z východní Asie.

ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY
Touto mimořádnou masáží uvolníme ztuhlost v oblasti šíje, ramen i hlavy a dosáhneme úlevy od napětí a stresu. Masážními technikami a speciálními hmaty docílíme maximální relaxace. Jedná se o velice účinnou relaxační proceduru.

TĚLOVÁ OŠETŘENÍ
- Luxusní kašmírově-hedvábné ošetření těla
- Kosmetický zábal
- Celotělový peeling

PITNÁ KÚRA
Princip pitné kúry spočívá v tom, že se 1 – 3x denně pije určité množství minerální vody podle předpisu lékaře. Pitná kúra působí na organismus teplotou, chemickým složením a objemem minerální vody. Různé minerální vody mají samozřejmě různé zdravotní účinky. Pitná kúra stimuluje ledviny k rychlejší činnosti a pozitivně působí na peristaltiku střev. Pití minerálních pramenů před jídlem zvyšuje činnost minerálních látek a umožňuje jejich lepší vstřebávání. Důležitým prvkem pitné kúry je navození správného pitného režimu. V klidné atmosféře lázní je příjem tekutin nenásilný a návyk se přenáší i do domácího prostředí.

Vlastní minerální prameny
Pramen Edwarda VII a Augustinův pramen
Oba naše prameny se nacházejí v blízkosti Ferdinandovy kolonády a jsou čerpány z hloubek okolo 70 m. Chemickým složením se jedná o hydrogenuhličitano-sírano-sodné, velmi silně mineralizované přírodní studené kyselky. Mají vysoký obsah vápníku, hořčíku a železa. Doporučený pitný režim je 0,5 – 0,7 l minerální vody denně, nejlépe rozdělené do 3 dávek, asi 30 – 45 minut před jídlem.

Pramen Edwarda VII.
- Neutralizuje žaludeční šťávu
- Snižuje překyselení
- Zlepšuje citlivost tkání na insulin
- Obstipace – zrychluje střevní peristaltiku
- Divertikulóza střev

Augustinův pramen
- Efekt u zánětů močových cest
- Urolitiasa
- Diuretický efekt
- Dna
- Stavy po urologických operacích

Prameny jsou pro vysoký obsah volného CO2 vhodné také pro zevní balneaci v podobě uhličitých koupelí, které zlepšují prokrvení, mají sedativní účinek a přispívají k úpravě krevního tlaku.

WELLNESS KOUPELE
- Kleopatřina zkrášlující koupel
- Vitaminově-ovocná koupel

PLYNOVÉ INJEKCE
Jedná se o aplikaci Mariina plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení. Tato procedura pomáhá při poruchách prokrvení končetin, ischemické chorobě srdeční, degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem.

OSTATNÍ LÉČEBNÉ PROCEDURY

Inhalace
K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou přidávat přírodní soli, popř. léky. Inhalace je účinná při léčbě chronických dýchacích potíží, alergií nebo následků nachlazení a infekcí dýchacích cest.

Pulsní magnetoterapie
Procedura je prováděna vleže na lehátku, přičemž je ošetřovaná část těla vystavená vlivu umělého magnetického pole (pod tělem nebo okolo těla je umístěn magnetický válec). Vytvoření slabého nebo pulsního magnetického pole okolo těla má za následek dobití magnetické stimulace buněk. Dochází tak k normalizaci metabolismu a regeneraci buněk, čímž je podpořen proces hojení.

Individuální léčebné cvičení
Hodiny individuálního léčebného cvičení kvalifikovaným fyzioterapeutem. Cílem je udržení a obnovení fyzických pohybových schopností stejně jako rozvinutí funkčních schopností. Terapie zahrnuje aktivní i pasivní pohyby, mobilizaci a manipulaci, dále pak např. trénování rovnováhy, síly a pružnosti také dechová cvičení.

Kneippův chodník
Kneippova kúra je součástí vodoléčby, při které se využívá střídavé působení teplé a studené vody, které podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení. Procedura působí velmi dobře rovněž proti stresu a pro relaxaci.

Oxygenterapie
Oxygenterapie (regenerační kyslíková kúra) napomáhá celkové regeneraci organismu, zpomaluje proces tělesného i duševního stárnutí. Působí příznivě na psychiku, výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, snižuje nepříznivé zdravotní dopady špatných ekologických podmínek. Oxygenterapie je vhodnou preventivní terapií u kuřáků či osob vykonávajících náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost.

Elektroterapie
Elektroterapie využívá aplikace různých druhů elektrických proudů. Jejím vlivem dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání, je proto vhodná při onemocněních pohybového aparátu, u chronických a degenerativních onemocnění apod.

Cvičení v bazénu
Skupinové cvičení v bazénu je velmi účinné při léčbě stavů po operacích, úrazech pohybového ústrojí, neurologických onemocněních a všude tam, kde je možné zlepšit pohybové schopnosti. Provádí se v bazénu ve skupinách, tedy pro klienty se shodnou diagnózou, pod vedením odborného rehabilitačního pracovníka a eventuálně dle předpisu lékaře.

Cena obsahuje

- 4x ubytování s polopenzí formou bohatého bufetu
- 1x klasická částečná masáž
- 1x minerální koupel
- 1x oxygenoterapie
- 2x parafínový zábal rukou
- 1x lavatherm
- Volný vstup do hotelového bazénu, sauny a whirlpoolu ve vyhrazené časy
- Župany a pantofle pro dospělé k dispozici po celou dobu pobytu
- Zdarma Wi-Fi internetové připojení
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Lázeňský poplatek cca 21 Kč/os./den (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Děti do 17,99 let bez nároku na procedury

OREA SPA Hotel Cristal ****

Poloha

Orea Spa Hotel Cristal se nachází v samém srdci Mariánských Lázní, v blízkosti hlavní kolonády se Zpívající fontánou. Hotel má vlastní minerální prameny Edward VII a Augustin přímo v hotelu, které hostům hotelu slouží k pitným kúrám a minerálním koupelím.

Vybavení hotelu

V hotelu naleznete recepci, restauraci, kavárnu, vnitřní bazén, lázeňské a wellness procedury (za poplatek), saunu, whirlpool a masáže (za poplatek).

Vybavení pokoje

Hotel nabízí ubytování v 86 útulně zařízených pokojích. Ve všech pokojích máte k dispozici sociální zařízení (WC a koupelnu), LCD televizi se satelitem, minibar, trezor a vysokorychlostní Wi-Fi.