Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Báječný víkend s dětmi - OREA SPA hotel Palace Zvon

Česká Republika / Mariánské Lázně
Popis

Pobyt v Orea Spa Hotel Palace Zvon si zaručeně užijete díky balíčku, který jsme pro Vás a Vaše ratolesti připravili. Dejte odpočinout svému tělu i mysli prostřednictvím příjemného pobytového programu zahrnujícímu blahodárné relaxační procedury.

V hotelu můžete využít také krytého bazénu, římských lázní a dalších ozdravných procedur jako třeba inhalací nebo zábalů. Vyzkoušejte si pitnou kúru z místních minerálních pramenů.

Ubytování

OREA SPA hotel Palace Zvon ****

Doprava

Strava

polopenze

Akce

Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku.

Cena za osobu od
Doprava Termín Nocí Strava Aktuální sleva Cena od Dítě
Cena obsahuje

- 3x ubytování se snídaní formou bohatého bufetu
- 3x večeře formou bufetu, bez nápojů
- 1x překvapení pro děti – při příjezdu na pokoji
- 1x káva a zákusek v hotelové restauraci nebo kavárně pro dospělou osobu
- 1x palačinky s ovocem, šlehačkou a polevou pro dítě
- Neomezený vstup do hotelového bazénu a sauny ve vyhrazené časy
- Župany pro dospělé k dispozici po celou dobu pobytu
- Zdarma Wi-Fi internetové připojení
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Lázeňský poplatek cca 21 Kč/os./den (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Děti do 17,99 let bez nároku na procedury

Popis destinace

Mariánské Lázně nacházející se v Karlovarském kraji jsou jedny z nejmladších lázeňských měst. Mezi dominantu Mariánských Lázní patří především lázeňské parky, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. Město je však nejznámější pro své minerální prameny. Může se pochlubit velkým množstvím vyvěrajících pramenů, z nichž se 53 využívá. Mezi nejvýznamnější stavby patří například Kolonáda Maxima Gorkého, či Zpívající fontána. Je zde také bohatý kulturní život (divadla, kluby, muzea). Mariánské Lázně jsou okouzlujícím místem plným poznání a odpočinku.

LÉČEBNÉ PROCEDURY

MASÁŽE
Masáž je soubor hmatů, které pomáhají tělo zbavovat se únavy nebo ho připravit na zátěž.

Zklidňující masáž
Provádění jemnějších hmatů v pravidelném příjemném rytmu, hmaty jsou především třecí, kde u klienta dochází ke kontaktu s větší masírující plochou. U klienta dochází ke zklidnění jak po fyzické tak psychické stránce.

Povzbudivá masáž
Masáž, která nabudí klienta k větší aktivitě, hmaty jsou intenzivnější a rychlejší, dochází k povzbuzení daného svalu či skupiny svalů k požadovanému výkonu.

Částečná či celková masáž klasická
Masáže zlepšují prokrvení masírované oblasti, podporují vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév, uvolňují ztuhlé svalstvo a svalové napětí, zlepšují vstřebávání otoků a výronů, zlepšují výživu tkání a zmírňují bolest. Dále zlepšují cirkulaci, přináší čerstvý kyslík do tělesných tkání, což pomáhá odbourání odpadových látek, urychluje léčení po zranění a podporuje uzdravení se.

Reflexní masáž nohou
Při reflexní masáži jde o mechanické působení na hyperalgické zóny, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Užívá se sestava speciálních technik a hmatů v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nervstva. Tyto masáže působí na bolesti hlavy, stavy vyčerpání a předrážděnosti, nespavost, deprese, funkční poruchy trávicího systému, dráždivý močový měchýř, klimakterický syndrom, syndrom unavených nohou

Aromatická masáž
Při této masáži se používají přírodní éterické oleje působící na revmatické bolesti, uvolnění svalů a celkovou relaxaci. Silice jsou před masáží smíchány s olejem, který je jejich nosičem. Při masáži vás nejprve upoutá vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků. Silice pronikají pokožkou lépe než rostlinné oleje a za 20 – 30 min. se dostanou do krevního oběhu. Jejich účinek na tělo trvá mnohem déle.

Lymfatická drenáž
Vysoce odborná metoda, při které se pomocí sestavy speciálních hmatů a dalších manuálních technik dosahuje urychlení žilního návratu v ošetřované končetině. Při proceduře dochází k vytlačování kapilárního řečiště, následuje zlepšení přítoku krve tepnami a především je dosaženo zlepšení lymfatické drenáže. Zlepšení cirkulace a zlepšený odtok lymfy v končetině vede ke zmenšení otoku a ústupu chronických lymfatických otoků, jako i ke zlepšení prokrvení a výživy.

Sedativní masáž hlavy
V hlavě je soustředěna vysoká koncentrace energie, na tváři se odrážejí psychické emocionální problémy. Dlouhodobé stahováním mimických svalů působí na předčasnou tvorbu vrásek. Masáž hlavy blahodárně působí na bolesti hlavy a migrénové záchvaty. V psychické a emocionální sféře vyvolává uvolnění napětí a celkové uklidnění.

PITNÁ KÚRA

Princip pitné kúry spočívá v tom, že se 1 – 3 x denně pije určité množství minerální vody podle předpisu lékaře.

Pitná kúra působí na organismus teplotou, chemickým složením a objemem minerální vody. Různé minerální vody mají samozřejmě různé zdravotní účinky. Pitná kúra stimuluje ledviny k rychlejší činnosti a pozitivně působí na peristaltiku střev. Pití minerálních pramenů před jídlem zvyšuje činnost minerálních látek a umožňuje jejich lepší vstřebávání. Důležitým prvkem pitné kúry je navození správného pitného režimu. V klidné atmosféře lázní je příjem tekutin nenásilný a návyk se přenáší i do domácího prostředí. Přehled jednotlivých pramenů v Mariánských Lázních a jejich léčivé účinky najdete níže.

PRAMENY
Ve městě a jeho okolí vyvěrá na sto minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Jedná se o studené železnaté kyselky. K pitným kúrám se využívá zejména 6 hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův.

1. Mariin pramen
Pramen, podle něhož dostalo město svůj název, je ve skutečnosti suchý vývěr (tzv. mofeta) oxidu uhličitého, který se rozpouští v mělké podzemní vodě. V současné době není přístupný pavilon vývěru, který využívá hotel Maria Spa. Plyn se užívá k suchým plynovým koupelím, kde má pozitivní účinky při onemocnění srdce, snižování krevního tlaku a prokrvení dolních končetin. Aplikuje se též formou podkožních injekcí při onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční.

2. Křížový pramen
Tento pramen je sírano-hydrouhličitano-sodná železnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny metakřemičité. Dříve se označovala jako Glauberská nebo salinická kyselka. Jedná se o nejstarší a nejdéle využívaný pramen na území města. Pavilon Křížového pramene, jenž je zobrazen ve znaku, byl vybudován roku 1818, svou podobu změnil při přestavbě v letech 1911 a 1980. Pavilon Křížového pramene je otevřen každý den od 6:00 do 18:00 hodin. Sírany ve vodě způsobují projímavý účinek, proto se užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes) a u alergických onemocnění, která jsou podmíněna poruchami zažívání.

3. Karolinin pramen
Kyselka byla objevena roku 1809 a dříve se voda pila přímo u vývěru. Roku 1817 byl pramen pojmenován na počest manželky císaře Františka I. – císařovny Karoliny Augusty. Dnes ji můžete ochutnat denně na Kolonádě Karolinina pramene umístěné přímo pod římskokatolickým kostelem.Tento pramen má vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) a proto se používá při různých urologických onemocnění a při léčbě ledvinových kamenů, je vhodný i pro doplnění hořčíku. Doporučován je i při svalové únavě nebo bolesti pohybového aparátu.

4. Rudolfův pramen
Rudolfův pramen je přírodní železnatá kyselka s diuretickými účinky. Původně se nazýval Luční, protože vyvěral na loukách. Následně svůj název získal podle korunního prince Rudolfa. Pavilon Rudolfova pramene naleznete v parku nedaleko Ferdinandova pramene. Pavilon je otevřen v letním období denně od 6:30 do 17:00. Rudolfův pramen naleznete také v Pavilonu Křížového pramene a Pavilonu Karolinina pramene v lázeňském centru. Vyznačuje se vysokým obsahem vápníku, kdy poměr vápníku a hořčíku je 5:4, a z toho důvodu je jeho konzumace vhodná především pro doplňkovou léčbu osteoporózy. Nejvíce se využívá u chorob ledvin a močových cest. Má protizánětlivé a močopudné účinky.

5. Lesní pramen
Vyvěrá v severní části města v lázeňském parku u Třebízského potoka. Roku 1830 byl zastřešen dřevěným pavilónem. V roce 1840 nechal opat Mahr zbourat stávající pavilon a nahradil ho kruhovým templem se 16 sloupy korintského typu. Dnešní klasicistní podobu získal pavilon v roce 1869. Pavilon je otevřen v letním období denně od 6:30 do 12:00 a od 16:00 do 18:00 hodin. Svým složením mírně alkalizuje obsah žaludku, a je proto vhodný pro léčbu různých nemocí trávicího ústrojí, využívá se ke kloktání, výplachům a k inhalacím při onemocnění horních cest dýchacích.

6. Ambrožovy prameny
Prameny byly pojmenovány podle opata tepelského kláštera, který usiloval o zpřístupnění těchto zdrojů nemocným lidem. Dříve se jim také říkalo pramen Lásky. Roku 1812 byl překryt dřevěným pavilónkem empírového slohu, poté ho nahradil novogotický zdobený dřevěný pavilón, který sloužil až do roku 1925, kdy bylo místo upraveno do dnešní podoby. Prameny jsou v letních měsících přístupné každý den.Pro vysoký obsah železa se užívají u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při lithiáze. Pro své močopudné účinky se používá k léčbě onemocnění ledvin.

7. Ferdinandův pramen
Ferdinandův pramen je nejstarším zachyceným minerálním pramenem na území Mariánských Lázní. Pojmenován je podle habsburského panovníka Ferdinanda I., za jehož vlády byl pramen objeven. Empírová kolonáda, kde můžete pramen ochutnat, byla vybudována v roce 1827. Prameny na kolonádě jsou zpřístupněny denně v letních měsících. Tento pramen celkově tvoří sedm vývěrů, pro pitnou léčbu se však využívá jen pramen Ferdinand I. Vhodný zejména pro léčbu nemocí zažívacího ústrojí a metabolismu.

8. Alexandřin pramen
Nově zbudovaný pavilon Alexandřina pramene najdete na začátku lázeňského parku, pod hotelem Butterfly. Svůj název získal podle velkovévodkyně Alexandry z Mecklenburska, která byla návštěvnicí lázní. Chemickým složením, ale i chutí je velmi podobný Rudolfovu prameni.

9. Balbínův pramen
Balbínův pramen vyvěrá v lesích západně od Mariánských Lázní. Od roku 2013 je přiváděn do centra města, na malé náměstí před hotelem Bohemia. Pojmenován byl po Bohuslavu Balbínovi, který v roce 1679 popisoval zdejší kyselky. Pramen je volně přístupný. Balbínův pramen je slabě mineralizovaná železnatá kyselka. Zlepšuje prokrvení těla, periferie i vnitřních orgánů. Velmi vhodné i pro kardiovaskulární aparát. Využívá se pro vysoký obsah minerálních solí a huminových kyselin pro minerální koupele. Pro pitnou léčbu se nepoužívá, lze ho však používat jako stolní minerální vodu.

KOUPELE
Koupele jsou procedury s relaxačním nebo léčebným účinkem.

Perličková koupel
Masážní koupel ve vodě sycené stlačeným vzduchem. Voda má teplotu 36°- 37°C, vzduch je přiváděn do speciálního dírkovaného roštu na dně vany pod tlakem 0,15 MPa. Tato koupel pomáhá u potíží: choroby pohybového systému a kloubů, revmatizmus, chronické záněty orgánů malé pánve, klimakterické potíže, nespavost, chorobná únava, neurotické problémy, poruchy prokrvení, psychické a svalové napětí, nadměrný stres.

Uhličitá koupel
Tato koupel se připravuje sycením vody ohřáté na 32 – 34 °C potravinářským kysličníkem uhličitým z tlakové láhve. K rozpuštění dostatečného množství CO2 ve vodě je nutná nižší teplota vody. Počáteční pocit chladu asi po 10 sekundách vystřídá pocit příjemného tepla. Voda se nesmí zbytečně míchat ani vířit a pacient by se měl v koupeli pohybovat co nejméně, aby se zabránilo nadměrnému hromadění CO2 těsně nad hladinou vody. Uhličitá koupel snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce a prokrvení organismu.

Aromatická koupel
Při této koupeli dochází k celotělovému působení éterických olejů (silic) v přírodní léčivé vodě za účelem stimulačním, sedativním, relaxačním nebo tonizujícím podle druhů éterických olejů. Aromatická koupele příznivě ovlivňují pohybový aparát, uvolňují svalové napětí, mají protibolestivý účinek.

Podvodní masáž
Podvodní masáž se aplikuje pacientovi, který leží v 37°C (36°- 38°) teplou lázní ve velké víceúčelové vaně. Vlastní masáž se vykonává pomocí energie vodního proudu, který vytéká pod tlakem 0,2 – 0,4 MPa (t.j. 2 – 4 atm.). Vodní proud se směřuje na tělo manuálně, ze vzdálenosti 10 – 15 cm a pod úhlem 30° – 60°. Změnou vzdálenosti a aplikačního úhlu je možné intenzitu masáže měnit. Masáž působí především na uvolnění ztuhlých svalů a pojivových tkání, zmírnění bolesti a částečné uvolnění kloubů.

ZÁBALY
Zábaly jsou vhodné pro regeneraci a očistu těla. Zábaly jsou wellness procedury, které jsou například určeny k zeštíhlení a tvarování postavy, hydrataci a celkovému zpevnění pokožky. Zábaly se také používají k odpočinku a uklidnění svalů. Tato procedura Vás zahřeje, pročistí a hydratuje.

Existují různé druhy zábalů, a to, který zábal je určen k čemu, ve většině případů odhadnete již díky přídavnému jménu, které s sebou nese. Jde například o zábal zeštíhlující, relaxační či detoxikační. Zde uvádíme jen malý počet toho, na co se můžete těšit. A k čemu je vlastně takový zábal dobrý? Podle toho, jaký zábal si zvolíte, můžete očekávat jeho výsledek. V našem případě například dočesnou ztrátu objemu, pevnější a hydratovanou pleť či uvolněné svaly. Je také nutné si uvědomit, že zábaly Vám neposkytnou trvalý úbytek na váze, ale může odstartovat dietu, která Vás k trvalému výsledku dovede.

Každý druh zábalu má svá omezení. Proto je vhodné si před jakýmkoliv typem zábalu zjistit jeho negativní účinky a vhodnost návštěvníků. Obecně se nedoporučuje navštěvovat zábaly osobám s vysokým krevním tlakem, srdečním onemocněním či s ekzémy. Před každým zábalem si nejdříve promluvte s terapeutem.

Rašelinový zábal
Příznivě ovlivňuje obnovu kožních buněk, působí antibakteriálně a posiluje imunitu. Zábal svým složením zvyšuje prokrvení, zlepšuje činnost svalstva a kloubů, podporuje rychlejší vstřebávání krevních výronů, zlepšuje hojení ekzémů, zlepšuje stav pomerančové pokožky, v poslední době se osvědčila i jako prevence obezity.

Voskový zábal
Jde o tepelný zábal z přírodního vosku, který příjemně kombinuje jemné teplo s aromatickou vůní. Pozitivně ovlivňuje regulaci tepla v těle, včelí vosk obsahuje velké množství hodnotných látek, po aplikaci je pokožka jemná a hladká. Doporučuje se při bolestech svalů a kloubů, při revmatických onemocnění, při bolestech hlavy a migréně.

Parafínový zábal
Zábal působí na kosterní svalstvo relaxačně, uvolňuje křeče, zmenšuje chronickou bolest, zvyšuje lokální prokrvení, zlepšuje výživu i hojení tkání.

Lavaterm
Jde o druh termoterapie k uvolnění svalů. Lokální aplikace tepla stimuluje povrchové tkáně, kde dochází k většímu prokrvení pokožky, zvýšení povrchové teploty a sekundárně k úlevě na vnitřních orgánech. Dochází zde k rychlejšímu metabolismu ve tkáních a odplavování kyselých látek z těla.

PLYNOVÉ OBÁLKY A INJEKCE

Plynové obálky
Suchá uhličitá koupel (CO2) – aplikuje se na celé tělo anebo částečně (na končetiny). Tělo pacienta (anebo jen končetiny) je uzavřeno do speciálního plastikového vaku, do kterého se nafoukne cca 125 l oxidu uhličitého, z čehož se asi 2 l vstřebají resorpcí kožním povrchem. Médiem je 95 – 100% oxid uhličitý. V uzavřeném prostoru plastikového vaku dochází i k hromadění tepla, proto je oxid uhličitý zvlhčován také potem. Tato koupel zlepšuje prokrvení tělesných orgánů, mozku i svalové tkáně v důsledku rozšíření cév (včetně kapilár). Toto působí na zlepšení průtokových vlastností krve, zlepšení koronárního prokrvení myokardu, s tím související zlepšení ekonomiky srdeční činnosti, pokles krevního tlaku, zlepšení prokrvení končetin a pokles tvorby otoků. Tato koupel má také pozitivní vliv na kůži při celulitidě, pomáhá rychlejšímu hojení kůže.

Plynová injekce
Jedná se o aplikaci Mariina plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení oblasti a urychlení hojení. Tato procedura pomáhá při poruchách prokrvení končetin, ischemická chorobě srdeční, degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem.

INHALACE A OXYGENOTERAPIE

Inhalace
K inhalacím se využívají minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zkapalňují hlen a usnadňují vykašlávání. K minerálním vodám se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních dýchacích cest, nebo odvary z bylin.

Oxygenoterapie
Vdechování vzduchu obohaceného na 40 – 60% kyslíku, přiměřeně vlhkého. Inhalace směsi se aplikuje pomocí originálních masek nebo nosním katétrem. Dlouhodobé podávání kyslíku eliminuje důsledky chronické hypoxie organismu, zvyšuje toleranci fyzické zátěže, zlepšuje tělesnou kondici a duševní výkonnost, ulehčuje toleranci stresů a eliminuje jejich následky, zlepšuje prokrvení myokardu, prevenci před koronárními i mozkovými příhodami, podporuje látkovou výměnu v mozku, stabilizuje krevní oběh a některé další plicní a kardiální funkce, zlepšuje obranyschopnost organismu. Působí jako celková regenerační kúra, prevence infarktu myokardu a angíny pectoris, zvyšuje obranyschopnost.

ŘÍMSKÉ LÁZNĚ
Římské lázně jsou tvořeny saunou a parní lázní. Mezi hlavní účinky sauny nebo parní lázně patří uvolnění svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxací. Vyšší teplota napomáhá ke zvýšení pocení těla a tím k vyplavení toxických látek z těla. Dále dochází k posílení imunitního systému, sauna je vhodným doplňkem při předcházení nachlazení. Parní lázeň také příznivě působí na regeneraci pokožky. Doporučená délka pobytu v sauně je 15 minut, následně je vhodné organismus ochladit ledovou sprchou a dopřát krátký relax. Proceduru je možné vícekrát opakovat.

HOTELOVÝ BAZÉN
Bazén v Orea Spa Hotelu Palace Zvon je Vám k dispozici každý den od 9:00 do 11:30 a od 12:30 do 20:30 hodin. Bazén je vybaven protiproudem, masážními tryskami a světly. Rozměry bazénu jsou 5x6m, teplota vody se pohybuje okolo 29°C. Hostům je také k dispozici bar s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Bazén je volně přístupný hotelovým hostům. V dopoledních hodinách zde probíhají skupinová nebo individuální cvičení v bazénu.

Cena obsahuje

- 3x ubytování se snídaní formou bohatého bufetu
- 3x večeře formou bufetu, bez nápojů
- 1x překvapení pro děti – při příjezdu na pokoji
- 1x káva a zákusek v hotelové restauraci nebo kavárně pro dospělou osobu
- 1x palačinky s ovocem, šlehačkou a polevou pro dítě
- Neomezený vstup do hotelového bazénu a sauny ve vyhrazené časy
- Župany pro dospělé k dispozici po celou dobu pobytu
- Zdarma Wi-Fi internetové připojení
- Garance vrácení peněz v případě, že se zájezd z důvodu koronavirové krize neuskuteční


Termíny jsou nahodilé dle sezóny. Pokud máte zájem o jiný termín, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi sestavíme nabídku dle Vašeho požadavku. Všechny zájezdy jsou na vyžádání (po objednávce se ověřuje dostupnost kapacit).

Cena neobsahuje

- Dopravu do místa konání
- Lázeňský poplatek cca 21 Kč/os./den (výše poplatku se může v průběhu sezony změnit), platí se na recepci hotelu
- Děti do 17,99 let bez nároku na procedury

Program zájezdu

V balíčku najdete překvapení pro děti – při příjezdu na pokoji, káva a zákusek v hotelové restauraci nebo kavárně pro dospělou osobu, palačinky s ovocem, šlehačkou a polevou pro dítě. Dále neomezený vstup do hotelového bazénu a sauny ve vyhrazené časy. Župany pro dospělé k dispozici po celou dobu pobytu.

OREA SPA hotel Palace Zvon ****

Poloha

Tento krásný secesní hotel z 19. století se nachází v samotném srdci Mariánských Lázní přímo naproti kolonádě se Zpívající fontánou. Je vyhledávaným místem všech milovníků historie a kulturního dění a mezi hosty byli takoví velikáni jako J. W. Goethe, T. G. Masaryk nebo T. A. Edison.

Vybavení hotelu

Sluneční terasa, wi-fi zdarma, restaurace, kavárna, recepce 24 hodin denně, krytý bazén, výtah, parkování mimo ubytování. Za poplatek - domácí zvířata, sauna, konferenční prostory.

Vybavení pokoje

Hotel Orea Spa Palace Zvon disponuje 127 pokoji, které jsou vybaveny kvalitním italským nábytkem, satelitní TV, Wi - Fi zdarma, pracovním stolem, přímou telefonní linkou, minibarem, trezorem, županem.

Stravování

Ochutnáte speciality výborné restaurace s českou i mezinárodní kuchyní. Na vyžádání je možné speciální dietní menu.